Hotel Cecil
Foto: MikeJiroch, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Hotel Cecil je jedno z těch míst, kterým byste se raději vyhnuli obloukem. Pokud tedy nejste fanouškem strašidelných budov a těžko vysvětlitelných jevů. Právě těch se v této budově v Los Angeles totiž stala opravdu spousta.


Záhadná úmrtí i ubytování zabijáků

Uvádí se, že v hotelu Cecil zemřelo nejméně 16 lidí. To samo o sobě možná nezní až tak děsivě, přece jen každý starší hotel má nějaká ta úmrtí hostů pravděpodobně za sebou. A hotel Cecil už pár let ve službě je – byl založen roku 1924. To, co je na těchto úmrtích podivné, je fakt, že snad každé z nich proběhlo pod rouškou tajemna, nebo velmi krutě a náhle.

V hotelu byli navíc za jeho historii ubytováni hned dva vrazi. Jedním z nich byl sériový vrah Richard Ramirez, který měl v budově pobývat během svého vrcholného období zabijáckého řádění. Údajně po sobě nechal zkrvavené oblečení na parkovišti a do svého pokoje v hotelu pak utíkal přes požární schodiště – buď úplně nahý, nebo jen ve spodním prádle. O šest let později do hotelu zavítal také sériový vrah žen Jack Unterweger, který v okolí hotelu zavraždil minimálně 3 prostitutky.

Hotel Cecil
Interiér hotelu. Foto: vagueonthehow, CC BY 2.0, Flickr

Kabaret nešťastných duší

Krátce po otevření Cecilu, v roce 1927, spáchal v jednom z pokojů sebevraždu muž, který nedokázal urovnat své neshody s manželkou. Ve 30. letech pak bylo oznámeno nejméně 6 dalších sebevražd. Byla zde hlášena otrávení, skoky z okna, zastřelení i podříznutí.


V roce 1944 v hotelu pobývala mladá dívka se svým přítelem. Vůbec netušila, že je těhotná a nečekaně porodila. V domnění, že je dítě mrtvé, ho následně vyhodila z okna. Za tento čin byla později zavřena na psychiatrii.

V roce 1962 vyskočila po hádce s manželem z okna žena. Nezabila tím však pouze sebe – dopadla totiž na nevinného kolemjdoucího a zraněním bohužel podlehli oba.

Úmrtí, která nebyla vysvětlena

V hotelu došlo také k několika případům, jejichž vysvětlení dodnes zcela neznáme. Asi nejznámějším z nich je úmrtí mladé studentky Elisy Lamové. Ta se v hotelu ubytovala v roce 2013 a pak se zničehonic ztratila. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, že se chvíli před zmizením dívka snažila před čímsi ukrýt ve výtahu. Panicky v něm mačkala tlačítka, vyděšeně vykukovala ven, mávala a vůbec se chovala dost podivně. Výtah se ale ani nepohnul – dál s otevřenými dveřmi stál. Po třech týdnech si hosté začali stěžovat na zvláštní pachuť vody. Následně bylo nalezeno Elisino nahé tělo ve vodní nádrži.

Případ byl uzavřen tím, že studentka trpěla bipolární poruchou a pravděpodobně měla halucinace. Co přesně se však stalo, nikdo neví.

Byla zde navíc jistá podobnost s dřívějším úmrtím mladé dívky. Jednalo se o Elizabeth Shortovou, známou jako Černá Dhalia. Stejně jako Elisa měla být naposledy viděna v hotelu Cecil, poté byla nějakou dobu pohřešována a nakonec nalezena mrtvá. Její tělo našli poblíž hotelu rozříznuté na dvě části.

Dalším nevyřešeným úmrtím byl případ Goldie Osgoodové, která byla bita, znásilněna a nakonec zavražděna. Ačkoliv byl jeden podezřelý, nakonec se ukázalo, že není viníkem a skutečný vrah tak nebyl nikdy nalezen.

Z hotelu je bytový dům

Co přesně se v hotelu skutečně dělo, už asi nikdy nezjistíme. Někteří hledají vysvětlení v nadpřirozenu – myslí si, že v hotelu straší.

Dnes je budova zrekonstruována a místo hotelových pokojů jsou v něm bytové jednotky. Pokud vás podobné záhady neděsí, ale spíše fascinují, můžete ji klidně zkusit navštívit osobně.

Galerie:

 

Zdroj: Myimperfectlife.com; YouTube@OV Innovation Outlet


Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *