Písek
Písek. Foto: Pixabay

Jaro je v plném proudu a květnové slunné dny jsou ideální dobou k několikadenní relaxaci. Tak proč čekat na léto? Udělejte si příjemnou dovolenou už teď. Naším tipem jsou malebné jižní Čechy.


Dovolená v jižních Čechách je oblíbeným cílem především v létě, kdy místní rybníky lákají ke koupání. Jarní měsíce jsou vhodnou dobou především pro ty, kteří mají rádi klid a objevují památky a historii. A že je v regionu co objevovat.

Do jižních Čech za poznáním

Ať už vyrážíte z jakéhokoliv koutu republiky, ideálním místem pro ubytování v jižních Čechách jsou České Budějovice, eventuálně Český Krumlov. Odtud lze podnikat celodenní výlety po regionu. V Českých Budějovicích nevynechejte historické centrum, to samé platí o pohádkovém Českém Krumlově. Zde je na jaře klidněji a město si tak lépe vychutnáte. Pokud máte rádi přírodu, z Krumlova to není daleko do jižní části Šumavy a na Lipno, kde je velkým lákadlem Stezka korunami stromů. Dobrodruhy pak jistě bude lákat Boubínský pralesPrachaticko. Aktivně strávit dovolenou můžete i v Novohradských horách.

český krumlov
Český Krumlov. Foto: Pixabay

Na jihu Čech ale nesmíte vynechat historické město Tábor, které založili husité a jejich odkaz je zde dodnes patrný. Navštivte Husitské muzeum s překrásným a tajemným podzemím a projděte se kolem Jordánu. V Písku budete obdivovat nejstarší dochovaný most v Čechách a v Jindřichově Hradci zase nádhernou městskou památkovou rezervaci. Za zmínku ale stojí i menší města jako Vodňany, Třeboň, Strakonice či Vimperk. Poznávat můžete i kouzlo vesnické lidové architektury. Milovníky industriálu naopak potěší pohled na jadernou elektrárnu Temelín.


Chcete-li během vašeho pobytu navštívit hrady a zámky, pak doporučujeme Státní hrad a zámek Český Krumlov, Hlubokou, Červenou Lhotu nebo Blatnou.

Třeboň
Třeboň. Foto: Pixabay

Do jižních Čech za odpočinkem

Jestliže uvažujete spíše o odpočinkové dovolené, lázeňské jarní pobyty s wellness doporučujeme v malebném městečku Bechyně. V místních lázních vám dopřejí opravdovou relaxaci. Odpočívat ale můžete i v Hluboké nad Vltavou nedaleko rybníka Bezdrev či v Třeboni.


Cestujete-li rádi po Česku, rezervujte ubytování na Hotel.cz. Portál nabízí širokou škálu pobytů od hotelových ubytování až po relaxační balíčky.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *