Praha
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Rádi cestujete po České republice, ale poslední rok jste se z obav z nakažení koronavirem byli nuceni držet zpátky. Teď si to můžete vynahradit. Pomocnou ruku s plánováním výletů najdete na internetu. Třeba na serveru WebKamera.cz!


Webkamery jsou skvělým vynálezem. Zprostředkovávají živý přenos z různých míst. Center měst, horských panoramat nebo vytížených dopravních tepen. Jejich prostřednictvím ale máte možnost nahlížet třeba do čapího hnízda. Nebo do výběhu se želvami.

Snadná orientace

Orientace na serveru, na němž najdete ručně tříděné záběry z celé republiky, je jednoduchá a jeho užívání je velmi intuitivní. Prvním krokem bude otevření internetové stránky WebKamera.cz. K nahlédnutí vám bude hned několik webkamer. Prostřednictvím těch horských se jedním kliknutím přenesete do Krkonoš, Jizerek, Beskyd, Jeseníků, Krušných, Orlických i Jizerských hor.

Jaké bude počasí?

Záběry z turisticky oblíbených míst vás informují především o počasí, které momentálně v dané lokalitě panuje. Zajímá vás, jaké je momentálně počasí v Krkonoších? Klikněte třeba na odkaz webkamera Rokytnice nad Jizerou, a hned budete v obraze. Dále na serveru najdete webkamery zprostředkovávající živé přenosy z krajů a okresních měst. Webkamera Strakonice vám zprostředkuje třeba dění na Volyňském náměstí. Okamžitě vidíte nejenom, jaké je v daném místě počasí, ale kolik se na něm pohybuje aut a lidí.

Webkamery zdrojem informací

Plánujete výlet do Olomouce? Ještě před tím si otevřete odkaz webkamera Olomouc. Jedno kliknutí na počítači a ocitnete se na Horním náměstí, Velkomoravské ulici, na tamním golfovém hřišti či v tamním krytém plaveckém bazénu. Podobné informace ale přináší i kamera Kutná hora, Kroměříž či Nový Jičín stejně jako webkamery Přerov, Rokycany, Šumperk atd. Webkamerami je v podstatě prošpikovaná téměř celá republika.


Některé záběry na serveru WebKamera.cz navíc jsou tak autentické, že máte pocit, že na daném místě skutečně jste.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *