Praha
Praha. Foto: Unsplash

Americký populárně vědecký magazín Live Science zařadil Prahu mezi deset nejkrásnějších míst na světě. Česká metropole se umístila na páté příčce pomyslného žebříčku, ve kterém figurují například Seychely, řecký ostrov Santorini nebo Machu Picchu. Zajímavé je, že v nejlepší desítce figuruje jako jediné město, ostatní příčky patří přírodním krásám nebo starým monumentům.


Redaktor Tom Garlinghouse, který nejkrásnější místa světa vybíral, popisuje Prahu jako stověžaté město plné katedrál, náměstí a mostů, zmiňuje gotickou a barokní architekturu a věnuje se i historii města. V textu se zabývá věhlasem, který Praha získala během panování Karla IV., ale také Janem Husem a obdobím reformace. Ve výčtu dochovaných historických památek nechybí Pražský orloj, Vyšehrad, Karlův most a Pražský hrad.

Smyslem žebříčku je podle redaktora ukázat, že i přes všechny nesnáze, se kterými se v současnosti lidstvo potýká, je Země stále krásným místem s nesčetnými nádhernými přírodními scenériemi a historickými monumenty vytvořenými našimi předky. Na první místo byl zařazen novozélandský fjord Milford Sound. Stříbrná příčka patří řeckému sopečnému ostrovu Santorini a třetí pozici obsadil skotský ostrov Skye. Následují čínská hora Chua-šan, Praha, islandské jezero Jökulsárlón, australská silnice Velká oceánská cesta, Seychely, aljašské Aleutské ostrovy a Machu Picchu.

Live Science je prestižním webovým magazínem se sídlem v New Yorku. Většina obsahu je zaměřena na populárně vědecká témata se širokým záběrem od archeologie až po astrofyziku. Uvedený žebříček je sice subjektivní, ale zařazení Prahy ukazuje, jak pozitivně se tuzemská metropole jeví zahraničním turistům. Žádné jiné město se do vybrané desítky nedostalo a i proto můžeme být na náš historický klenot v srdci Evropy náležitě hrdí.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře (1):

  1. O kráse našeho hlavního města snad pochybuje jen málokdo. Pevně věřím, že přežije i vládu primátora Hřiba a jeho nohsledů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *