Rio de Janeiro
Rio de Janeiro. Foto: Pixabay

O pořádný trapas se postarala brazilská turistická agentura Embratur, když na svém instagramovém účtu sdílela příspěvek od turistky, který zrovna nebyl lichotivý.


Když chcete turisty nalákat do Rio de Janeira, ukážete jim prvotřídní pláže světového kalibru nebo je pozvete na večírky plné samby a caipirinhy. To obvykle zabírá, ale brazilská vládní agentura na to jde jinak a zřejmě vsadila na stále populárnější turistiku strachu. Jak jinak si vysvětlit sdílení příspěvku, který hovoří o kriminalitě v tomto městě?

Uživatelka Withlai se prostřednictvím Instagram stories podělila o zkušenost z pobytu ve městě: „Právě jsem v Riu strávila s rodinou tři dny. Za tu dobu jsem byla okradena a moje devítiletá sestra byla svědkem násilné loupeže. Rozhodně nemohu doporučit návštěvu města, kde jsem měla strach z toho, že musím opustit svůj pokoj.“

Související:  V Brazílii každou minutu zmizí deštný prales o ploše dvou fotbalových hřišť

Podle mluvčího agentury Embratur byl příspěvek sdílen nedopatřením a smazán byl již ve středu. Stejně tak již není dostupný na profilu nespokojené turistky. Mluvčí agentury ještě dodal, že v roce 2019 celá země tvrdě pracovala na poklesu celonárodní kriminality.


Míra kriminality v Rio de Janeiru skutečně poklesla. V loňském roce byla zločinnost ve stejnojmenném spolkovém státu nejnižší od roku 1991. Přesto zde došlo k téměř čtyřem tisícovkám vražd a 120 tisícům trestným činům.

Ještě než stihl příspěvek ze světa sociálních sítí zmizet, brazilský zpravodajský kanál G1 pořídil jeho screenshot:

Zdroj: Reuters


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts