Interakce se zvířaty prospívá naší psychice. A to nejen v případě vlastních mazlíčků. Už jste byli v prasečí kavárně? Pokud se podíváte do Japonska, máte možnost.
Káva a dortík ve společnosti selátek
Kočičí kavárny rozhodně nejsou novinkou, podobná zařízení už zdomácněla i u nás. Koneckonců, kdo by nechtěl svůj zážitek z lahodné kávy či chutného dortu ještě umocnit o pomazlení s roztomilou chlupatou šelmičkou.
Trochu jinak na to šli ovšem v Japonsku. Tamní obyvatelé jsou známí svým smyslem pro nejrůznější bizarnosti. Tento národ platí za velmi distingovaný, ale současně se rád baví a miluje hry a nejrůznější zábavu.
Tomu odpovídá i nový koncept kaváren, kde se prohánějí roztomilá miniprasátka. V jedné z tokijských čtvrtí Meguro vznikl podnik, který dostal příznačný název Mipig (Micro Pig House).
V podniku se skutečně prohánějí roztomilí čuníci. Jedná se o mláďata stará přibližně dva až čtyři měsíce a prasečí drobotina neváží více než pět kilogramů. Pokud by vás podobný netradiční domácí mazlíček taktéž zlákal a chtěli jste si ho pořídit, nutné je upozornit hlavně na to, že roztomilá prasátka v čase poněkud více vyrostou. Do kavárny byla jednoduše vybrána ta, která jsou zatím malá.
Za účelem jejich přilákání vám personál podá pamlsky. Mlsní tvorečkové, kteří jinak návštěvníky spíše ignorují, najednou vyžadují spoustu vaší pozornosti. Ovšem musíte počítat s tím, že si vás s dobrotou mohou i splést.
Nečekaný rozkvět kavárny
Koncept nového podniku odpovídá teorii v úvodu. Návštěvníci kavárny nejen prasátka pozorují, ale také se s nimi mazlí. Cítit se tu může každý příchozí jako doma, relaxovat totiž má každý host možnost čistě podle svého vkusu. Někteří tak čas využívají na čtení knih, jiní jen tak odpočívají ve společnosti zvědavých zvířátek a další si užívají tradiční japonský čaj.
Majitelé svůj podnik otevřeli poté, co se jim podařilo vybrat potřebné prostředky v crowdfundingové kampani na platformě Camp-Fire. Původně plánovali rozpočet 2 miliony jenů, tedy v přepočtu asi 412 000 korun. Projekt však zaznamenal takový úspěch, že se vybral hned dvojnásobek.
V samotném Japonsku přitom prasata jakožto domácí zvířata příliš populární nejsou, na rozdíl třeba od Spojených států. Proto bylo součástí myšlenky na založení prasečí kavárny i seznámit Japonce s tímto zvířetem blíže.
Později tak k pobočce ve čtvrti Meguro mohla navíc přibýt i druhá kavárna, a to ve čtvrti Harajuku. Pakliže by vás návštěva tohoto podniku také lákala, rozhodně máte šanci. Ale pozor, pro nebývalý zájem je rozhodně nutné si udělat dopředu rezervaci.
Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.
Tak to je moc krásné nechat se obsluhovat roztomilými čuníky !