Trogir
Trogir. Foto: Pixabay

Ještě na jaře to nevypadalo, že by čeští turisté vůbec mohli opustit hranice. Na začátku léta je ale vše jinak a většina evropských zemí turisty vítá. Tradičně oblíbené Chorvatsko, jehož ekonomika je z velké části založena na turismu, dychtivě očekává návštěvníky.


Doporučení pro turisty

Pro turisty z Česka neplatí téměř žádná omezení, do země není potřeba negativní test a povinnost nošení roušky je zavedena pouze během cestování v prostředcích veřejné dopravy. Pandemická situace v Chorvatsku je příznivá, přesto úřady nabádají k opatrnosti. Je doporučováno nezdržovat se ve velkých skupinách a každý návštěvník je povinen si během prvních 14 dní od vstupu na území Chorvatska ráno měřit tělesnou teplotu. Pokud bude vyšší než 37,2 stupně, musí telefonicky kontaktovat lékaře a nesmí opouštět ubytovací zařízení. Následně mu bude oznámen další postup.

Před cestou do Chorvatska je vhodné vyplnit formulář o délce a místě vašeho pobytu. Ten je dostupný online i v češtině na adrese https://entercroatia.mup.hr. Urychlíte tak odbavení na hranicích, kde jej nebudete muset vypisovat.

Koronavirus v Chorvatsku v číslech

Hygienici v Chorvatsku evidují  k 1. červenci 2020 dohromady 2 831 případů, což je v porovnání s Českem výrazně méně i na přepočet obyvatel. V souvislosti s koronavirem zemřelo v Chorvatsku 108 osob. Aktivních případů je v současnosti 568, ale nejvíce jich připadá na vnitrozemské oblasti, kam v létě  houfy turistů nemíří.


Aktivní případy v přímořských župách:

Istrijská (Pula) – 6
Přímořsko-gorskokotarská (Rijeka)  – 19
Licko-senjská (Gospić) – 0
Zadarská (Zadar) – 7
Šibenicko-kninská (Šibenik) – 4
Splitsko-dalmatská (Split) – 33
Dubrovnicko-neretvanská (Dubrovnik) – 7

Zdroje: Index.hr, mzv.cz


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře (3):

  1. Já mám tedy jiné zkušenosti, teď jsme se vrátili, desinfekce byla všude, v krámech měly pokladní i roušky a rukavice. V restauracích po nás hned vše utírali. V hotelu jídlo za sklem, ukazovali jsme si, co jsme chtěli. Lehátka na plážích jak kde, někde to opravdu neřešili, někde rozestupy byly. Na loď na výlet nás směla pouze půlka z plánovaného počtu. Výletů se konalo opravdu málo.

  2. Chorvatsko milujeme už jako krásnou Jugoslávii, ale v současné době opravdu ne.
    Chorvaté jsou sice fajn, ale i hodně benevolentní… slušně řečeno.
    Takže opatření a doporučené prostředky jako např. anticovid haha…, nikde žádná desinfekce nikde žádné jednorázové ruka…, no naštěstí rozumný člověk to má s sebou.

    1. Jdeme letos po 12 letech, spíš jako zdravotní (doléčení jizev po růži) a samozřejmě jak desinfekci, tak zásobu roušek máme připravené. Dneska jsme b\li na nákupu v Čáslavi a i když roušky povinné nejsou, tak hodně lidí je měla. A ostatní ať si říkají, co chtějí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *