mapy.cz
Odběrové místo. Zdroj: Mapy.cz

Oblíbená aplikace Mapy.cz naplno zbrojí proti šíření nového koronaviru. Nejenže aplikace od poslední aktualizace, která proběhla před třemi dny, umožňuje anonymní sdílení polohy pro případ kontaktu s nakaženým, ale také ve svém výchozím nastavení ukazuje odběrová místa pro testování přítomnosti koronaviru.


Sdílením polohy proti koronaviru

Mapy.cz jsou důkazem, jak dokáží moderní technologie reagovat na aktuální situaci. Již dříve zabudované funkce lze nyní použít pro trasování možných kontaktů, aniž by bylo omezeno soukromí uživatele. Dohledávání kontaktů s nakaženým je v případě pandemie společně s karanténou jedním z nejdůležitějších faktorů, které omezují šíření infekce. V současné době sdílí svoji polohu 430 000 uživatelů.

Vizuálně zřetelná odběrová centra

Dalším krokem, který má přispět k informovanosti veřejnosti, je zřetelné označení odběrových center po celé republice. Ta na mapě poznáte jednoduše podle ikony srdce se znázorněnou křivkou srdeční frekvence. Po rozkliknutí ikony se zobrazí popis, jak se k odběrovému místu dostanete, například: „Odběrové centrum pro testování na koronavirus se nachází vlevo před vstupem pro pěší do nemocnice. Příjezd osobním automobilem bude ve stejném směru, jako příjezd k hlavnímu vjezdu do nemocnice a před závorami odbočí řidič doprava k přístřešku.“ (Nemocnice tábor). Další nezbytnou informací je odkaz na kontakty.

aplikace
Odběrové centrum a sdílení polohy v aplikaci Mapy.cz. Zdroj: Mapy.cz

Pokud máte podezření na nákazu koronavirem, nikdy nevyrážejte na odběrové místo bez předchozího kontaktování Krajské hygienické stanice, případně se o dalším postupu telefonicky domluvte s praktickým lékařem nebo s pracovníkem na speciální telefonické lince 1212. V případě, že se nemůžete dopravit vlastním vozem k odběru, je zde možnost, že za vámi bude vyslán zdravotník, který odběr provede přímo u vás.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts