žena
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Rodiče často chtějí pro své dítko originální jméno, které je odliší a zviditelní od ostatních. Občas je to výhoda, ale Jan Novák by jistě pokýval hlavou, že mít zcela běžné jméno, je někdy k nezaplacení. V Česku musí výběr jména novorozeného dítěte schválit matrika a možná je to dobře. V některých zemích však mohou rodiče své dítě pojmenovat zcela libovolně a úředníci, ač mohou nevěřícně kroutit hlavou, často se šíleným rozhodnutím rodičů nic moc nezmůžou.


Znepříjemnit dítěti život křestním jménem umí dobře Američané

Již mnohým fanatikům zejména v anglosaských zemích se podařilo vlastním dětem slušně znepříjemnit život výběrem křestního jména. Možná si vzpomenete na kauzu, kdy pojmenoval jistý americký neonacista vlastní děti Adolf Hitler a Eva Braun. Děti měl se dvěma různými ženami, ale nakonec beztak skončily v péči státu. Přesto po světě chodí několik dalších Adolfů Hitlerů nebo Luciferů.

Další perličky lze najít na serveru Boredpanda.com, kde lze dohledat osoby se jmény Jesus Condom, Batman bin Suparman, Tyrannosaurus Rex Mullens, Beautiful Existence, Hashtag Follow, Shakespeare Mozart Armstrong nebo Mister Rambo Campos Diaz.

Související:  Americká policie přivezla pizzu chlapci, který volal na tísňovou linku, že má hlad

Dobrý den, jmenuji se Vhodit písek do počítačů federální byrokracie

V USA je běžné dávat dětem jména podle přírodních úkazů, dnů nebo oblíbených jídel. Chtěli byste se jmenovat River (řeka), Monday (pondělí), Heaven (ráj) nebo snad Pepper (pepř)? A co filmoví hrdinové? Anakin Skywalker se sice zrodil na filmovém plátně, ale dnes jich po světě chodí hned několik.


Nejšílenější křestní jméno má žena, která se narodila v roce 1979 v Missoule v Montaně. Přátelé a rodina jí říkají Oli nebo Snow Owl. Oficiálně se zapisuje S. Ellen Georgianna Sör Lökken, ovšem pod počátečním písmenem S. se skrývá 601 znaků, které mají znamenat „vhodit písek do počítačů federální byrokracie“.

Zde je celý zápis jména, které je zároveň podle Guinnessovy knihy rekordů nejdelším křestním jménem na světě:

Snowowlwolfschlegelsteinhausenbergerdorffvoraltern-warengewissenhaftschaferswessenschafewarebwohlgepflegeundsorfgfal-tigkeitbeschutzenwonangreifendurchahrraubgierigfeienewelchrvoraltern-zwolftausendjahresvorandieerscheinenvanderersteerdemenschderraumschiff-gebrauchlichtalsseinursprungvonkraftgestartseinlangefahrthinzwischenst-erartigraumaufdersuchenachdiesternwelchegenabtbewohnbarplanetenkreised-ehrensichundwohinderneurassevenverstandigmenscklichkeikinntefortplanne-undsicherfreunenanlevenslanglickfreudeundrehenitmichteinfurchtvorangre-
ifenvonandererintelligentgeshopfsvonhinzwichensternarigraum Ellen Georgianna Sör Lökken

Zdroje: Boredpanda.com, Guinnessova kniha rekordů


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts