cyklisté
Foto: Dreamstime

Vyrazit si do přírody na kole je k nezaplacení. Přinášíme vám přehled těch nejkrásnějších českých cyklostezek, které vás uchvátí krásnou přírodou i zážitky. Vyrážíme!


Moravské vinařské stezky

Hustá síť více jak 1 200 km značených cyklotras na jihu Moravy láká mezi vinohrady do kraje slunce a pohody. Nádherná krajina kolem Pálavy je lemována vinicemi, malebnými scenériemi, překrásnými městy, jako jsou Uherské Hradiště, Mikulov nebo Znojmo, a především vinnými sklípky. Osedlejte jízdní kolo a připravte jej na pohodový výlet plný lahodných chutí.

Stezka železné opony

Na česko-bavorsko-rakouském pomezí se nachází více jak 800 km dlouhá cyklotrasa mapující dějiny tohoto v minulosti nevalně proslulého místa. Uchváceni budete nádhernou nedotčenou přírodou Českého lesa, Šumavy i moravsko-rakouského pohraničí.

Labská stezka

Mnoho cyklistů považuje tuto stezku za vůbec nejkrásnější dálkovou cyklotrasu u nás. Vyrazíte při Labi od jeho pramene v Krkonoších a pokračovat můžete klidně až k Severnímu moři. Jedná se o rovinatou a jednoduchou trasu s mnoha zajímavostmi, jako je třeba soutok Labe a Vltavy.


cyklista
Foto: Ollyy / Shutterstock.com

Zlatá stezka Českého ráje

Cyklotrasa propojuje nejhezčí místa Českého ráje. Uvidíte tak Prachovské skály, hrady Trosky či Kost a další nádherné přírodní scenérie. Výchozím bodem je pro mnoho cyklistů Turnov.

Okolo Třeboně

Nenáročná cyklostezka je dlouhá pouhých 39 kilometrů, přesto nabídne dokonalý jihočeský zážitek. Doporučený start je u rybníka Svět. Na pohodovém výletě projedete Sovím lesem či rašeliništěm Spálená borkovna. Při přestávkách doporučujeme pozorovat vzácné ptactvo i krásnou floru.

Rybník Svět
Rybník Svět. Foto: Txllxt TxllxT [CC BY-SA 4.0], Wikimedia

Po stopách českých králů

Naučná cyklostezka zavede zájemce Berounskem mezi hrady Točník, Karlštejn a Nižbor. Na trase se nachází několik zastavení, která informují o historii těžby vápence, ale také o osobnosti Joachima Barrande. U Nižboru je volně přístupná dětská dráha, kde mohou ratolesti provětrat své bmx kolo.

Brdský okruh

Brdy se otevřely veřejnosti poměrně nedávno a u cyklistů jsou velmi oblíbené. 28 kilometrů dlouhý okruh vede nedotčenou krajinou po trase Nepomuk – Tři trubky – Padrťské rybníky. Jedná se o náročnější cyklostezku, tudíž nic pro nováčky.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *