Itálie z ISS
Itálie z ISS. Zdroj: NASA

Již od roku 1969 se 22. dubna každoročně koná Den Země, který má lidstvo upozorňovat na ničení životního prostředí. Americká agentura NASA v tento den plánuje na svých sociálních sítích sdílet sérii fotografií naší planety z vesmíru. Zároveň vyzývá veřejnost ke sdílení vlastních fotografií.


Vědci z NASA každý den zkoumají fotografie pořízené ze satelitů. Tyto fotografie pomáhají k výzkumu planety jako celku. Jsou pořizovány klasické snímky s vysokým rozlišením, ale také snímky ve spektrech pro lidské oko neviditelné a ukazují Zemi v mnoha jejích tvářích. Právě takové fotografie agentura příští pondělí ukáže.

A jak se do tohoto projektu zapojit? Stačí k tomu opravdu málo. V den svátku, tedy v pondělí 22. dubna, sdílejte na sociálních sítích vlastní fotografii s přírodní tématikou a použijte hashtag #PictureEarth. Vítány jsou makrofotografie nejrůznějších detailů, starobylé stromy, květiny, západy slunce, hory, vodní toky, ale fantazii se meze nekladou. K fotografii také uveďte místo jejího vzniku. Z vybraných snímků vznikne video a koláž, které NASA zveřejní na svých sociálních médiích.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts