Vražedkyně
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Katherine k smrti milovala svou práci. Nyní, když má dostatek volného času, vyšívá a háčkuje. Také umí dobře guláš, ovšem musí být z toho správného masa. Ideálně z lidského.


Život první Australanky odsouzené na doživotí se ani trochu nepřibližuje červené knihovně, přestože milostných zápletek bychom napočítali tolik, že by vystačily na několik románů. Jenže romantika v podání Katherine Knightová nikdy nebyla procházka růžovou zahradou, ale pořádně trnitým houštím, které zakořenilo již v jejím útlém dětství.

Dětství plné násilí a zneužívání

Narodila se přesně v polovině 50. let minulého století jako páté a nechtěné dítě jisté Barbary Roughanové. Ta měla nemanželský poměr s Kenem Knightem, se kterým se seznámila prostřednictvím svého manžela. Po rozvodu se se všemi dětmi nastěhovala ke Knightovi, násilníkovi a alkoholikovi. Jeho obrovské ruce se neštítily mlátit Barbaru ani děti. Po čase začal znásilňovat ženu i dceru. Katherine Knightová se nechala slyšet, že byla sexuálně napadána i jedním z bratrů. Není divu, že v patnácti ze svého domova utekla a začala pracovat jako šička. Zaměstnání v oděvní firmě jí nenaplňovalo, a tak začala hledat místo jinde.

Vysněná práce na jatkách

Nakonec skončila na jatkách, jenže to nebylo z nouze. Vykosťování a vyvrhování zvířat představovalo pro Katherine práci snů. Oddána svému zaměstnání byla natolik, že si nad postel pověsila svoji první sadu řeznických nožů. Doma měla také několik háků na maso.


Jatka
Její vysněná práce byla na jatkách. Foto: Pixabay

Jeden toxický vztah za druhým

V práci rovněž potkala svoji první lásku – Davida Kelletta. Partie to nebyla dobrá, ale Katherine zřejmě imponovala Davidova vznětlivá povaha. Tento alkoholik se rval, kde jen mohl, jenže jak brzy zjistil, i jeho žena se s vervou dokázala pustit do pěstního souboje. Nejprve dostávali rány do obličeje opilci v barech, nakonec i David. Přesto došlo na svatbu. Manželé byli u oltáře opilí a svatební noc se také zrovna nevydařila. Nevěsta začala nad ránem svého milého škrtit, protože nezvládal plnit její sexuální přání. Přesto spolu vydrželi deset zuřivých let.

Dalším mužem v životě Katherine Knightové byl horník David Saunders. Ten se k ní a ke dvěma dcerám z předchozího vztahu poměrně rychle po rozvodu nastěhoval. Vztah to byl opět toxický a provázely jej šílené hádky. Během jedné z nich řeznice podřízla hrdlo dvouměsíčnímu štěněti jen proto, aby muž viděl, jak by mohl dopadnout, kdyby neposlouchal. I tento svazek pochopitelně ztroskotal, a to po narození dcery. Čerstvá matka se svého partnera pokusila zabít nůžkami krátce poté, co se vrátila z porodnice. Ten od ní utekl, ovšem napadení policii nenahlásil.

Osudový muž

Tím pravým nebyl ani John Chillingworth, přestože z tříletého vztahu vzešlo další dítě, tentokrát syn. Jenže Katherine jej začala podvádět s mužem jménem John Charles Thomas Price, za kterým v roce 1995 utekla. Vše mezi dvojicí údajně klapalo, dokud Katherine nezačala naléhat na svatbu. John se vykrucoval a teprve tehdy pochopil, co se v jeho lásce skrývá. Žena začala být násilná, přesto spolu žili dál. Vše začalo eskalovat v únoru 2000, kdy se ho Katherine pokusila pobodat. V práci se na konci měsíce svěřil, že pokud by jednoho dne nepřišel na směnu, tak proto, že ho přítelkyně zabila. Měl bohužel pravdu.

Večer 29. února 2000 nic nenasvědčovalo tragédii, pár se dokonce pomiloval. Jenže když muž usínal, Katherine se na něj vrhla řeznickým nožem a zasadila mu 37 ran. John Price neměl šanci přežít. Šílenkyně pak zkrvavené tělo svlékla z kůže a pověsila na hák. Následně oddělila hlavu od trupu a začala porcovat maso, které dala vařit společně se zeleninou. Pokrm chtěla servírovat sobě i dětem.

Když John Price nepřišel druhý den do práce, jeho kolegové zalarmovali policii. Muži zákona našli Katherine ležet vedle zkrvaveného torza. Spolykala prášky a nemohla si vybavit, co v noci prováděla. Nicméně u soudu vyfasovala doživotní žalář bez možnosti propuštění. Stala se tak první Australankou s tímto trestem.

Zdroje: Murderpedia; allthatsinteresting.com


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *