duch

Country zpěvačka Loretta Lynn se proslavila především v zámoří, kde v 60. a 70. letech minulého století ovládala hitparády, přičemž skladby Dear Uncle Sam nebo Don’t Come Home a Drinkin‘ jsou známé i u nás. Méně známý je fakt, že zpěvačka prožila mezi lety 1966 a 1984 několik mysteriózních událostí, které vyvrcholily tragédií. Vše začalo koupí staré plantážové usedlosti.


Dům duchů mrtvých vojáků a jejich truchlících žen

Loretta Lynn se do Hurricane Mills v Tennessee přestěhovala v roce 1966. V té době byla již pět let profesionální umělkyní a její píseň Dear Uncle Sam ovládala místní rozhlasové stanice. Dům, který si Loretta vybrala, byl postaven v roce 1876 bohatým obchodníkem s bavlnou. Místo nevalné pověsti doprovázela legenda o vraždě 19 vojáků, kteří by i na místě měli být pohřbeni. To sice nikdy nebylo potvrzeno, ale zpěvačky pozdější zkušenost by mohla mnohé napovědět.

Dům s duchy mrtvých
Dům s duchy mrtvých. Foto: Brent Moore, CC BY-NC 2.0, Flickr

Brzy po nastěhování slýchala rodina po nocích zvláštní zvuky. Inu starý dům, ve kterém leccos může vrzat. Jenže jedné noci se Lorettin syn Jack v domě setkal s neznámou osobou. Pozoroval, jak si muž v uniformě snaží zout boty. V tu chvíli si vzpomněl na povídačku o zabitých vojácích. Byl to duch? Podle Jacka ano, protože zmizel stejně tak rychle, jako se objevil.

Jackův bratr a Lorettin další syn Ernest měl prožít mnohem hrůznější setkání. Podle výpovědi se v noci probudil a u své postele uviděl nehybně stát dva vojáky.


Ženská část rodiny údajně často pozorovala duchy žen. Lorettiny dcery se prý několikrát setkaly s ženami v čistě bílém oblečení a podobnou zkušenost má i sama zpěvačka. Ta viděla dámu v bílém plakat na balkóně, když k ní chtěla přistoupit, zmizela.

Až smrt přiměla rodinu ke stěhování

V Tennessee se povídá, že Loretta Lynn v domě pořádala tajné seance, aby mohla komunikovat s duchy. Pravdu zpěvačka nikdy neodhalila a těžko říci, co se v domě dělo. Mohla být legenda o zabitých vojácích motivem koupi domu, aby zpěvačka mohla komunikovat s jejich duchy? Pokud ano a povedlo se to, možná toho později hořce litovala. V roce 1984 se totiž její syn Jack nešťastnou náhodou utopil, když se pokoušel přebrodit nedalekou řeku. Bylo mu pouhých 34 let.

Lorett Lynn v roce 1975
Loretta Lynn v roce 1975. Foto: Gene Pugh, CC BY-SA 2.0, Wikimedia

Zpěvačka se z domu ještě téhož roku odstěhovala, ale ponechala si jej ve vlastnictví. V současnosti je dům otevřený pro zájemce, kteří jej mohou navštívit jako muzeum. Od roku 1984 je stavba nedotčená a přibližuje návštěvníkům dobu, kdy byla zpěvačka na vrcholu slávy. Nyní devadesátiletá Loretta stále požaduje, aby se v domě nikdo ničeho nedotýkal a aby se s ničím nehýbalo. Jeden návštěvník se údajně dotkl jednoho vystaveného předmětu a vzápětí spadl ze schodů.

Jak je to doopravdy?

Je opravdu bývalé sídlo slavné zpěvačky místem, kde se lze setkat s paranormálními jevy nebo jde jen o fámu? Údajné duchy viděli jen členové rodiny a Jackova smrt může být pouze dílem náhody. Ale kdo ví. Úsudek si tak každý musí udělat sám. Každopádně na duchařské historky lidé slyší, a tak je dům Loretty Lynn často navštěvovaným místem. Scházejí se zde její fanoušci i lovci záhad.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *