Mad Mike
Foto: Sot2018, Wikimedia

Šílený Mike, takovou přezdívku si vysloužil dobrodruh a konspirátor Mike Hughes, který zemřel v sobotu 22. února při pokusu dokázat, že je Země placatá. Jeho život vyhasl v troskách vlastnoručně vyrobené parní rakety. Úmrtí potvrdil kanál Science Channel, jehož tým na místě natáčel.


Neštěstí se stalo v kalifornské poušti a amatérské záběry z nepovedeného letu se ihned začaly šířit po sociálních sítích. Video ukazuje, jak čtyřiašedesátiletý pilot havaruje krátce po startu.

Hughes byl známým zastáncem teorie placaté Země, ale i dalších konspiračních teorií. Jeho cílem bylo, aby lidé začali pochybovat o tom, co jim vlády, nadnárodní společnosti, ale i vědci tvrdí. V sobotu hodlal vyletět s raketou do výšky 525 stop, což je 1 525 m, odkud se chtěl na vlastní oči přesvědčit, že neuvidí žádné zakřivení povrchu, které by dokazovalo kulatost planety.


Sobotní tragický let ale nebyl prvním pokusem Šíleného Mika o překonání gravitace pomocí parní rakety. V březnu loňského roku dokázal vystoupat do výšky 570 metrů. Nicméně ani tento let nebyl povedený. Hughes vytáhl padáky pozdě a přistál tak tvrdě, že musel strávit několik dalších týdnů v nemocnici.

Mike ale prováděl i jiné divoké kousky. Mezi ty úspěšné patří 31 metrů dlouhý skok v limuzíně Lincoln Town Car, který byl v roce 2002 zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Dobrodruhova smrt okamžitě vyvolala diskuze na sociálních sítích. Většina komentujících tipuje, že sobotní nepovedený let katapultoval Hughese mezi kandidáty na Darwinovu cenu. Ta je udělována výhradně posmrtně a dostávají ji jedinci, „kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem.“

Otázkou ještě zůstává, proč Mike Hughes tak riskoval a vynakládal nemalé úsilí při výrobě parní rakety, když si bez větších obtíží mohl koupit vyhlídkový let, který by jej naprosto bezpečně vynesl do stejné výšky. Následně by se mohl o zakřivení Země přesvědčit. Nebo i zde hledal konspiraci?Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts