Stavba slavné toskánské zvonice v Pise začala v roce 1173 a problémy způsobené měkkým jílovitým podložím se začaly projevovat již během stavitelských prací. Věž byla s obtížemi dokončena až v roce 1350 a již tehdy byl její náklon větší než dva metry. V Pise se však nenaklání jen věž, na náměstí Piazza dei Miracoli se tento problém týká všech budov.
Architekti se pokoušeli vychýlení zastavit, nebo ho alespoň během stavby zvonice zmírnit. Proto dávali těžší stavební materiál na stranu, která se nenakláněla. Efekt byl pouze takový, že věž získala podivné prohnutí a začala se pohybovat na druhou stranu. Výška věže je 56 metrů a je až s podivem, že při takovém náklonu přežila několik zemětřesení. Podle vědců ji před pádem zachránila měkká půda, která paradoxně způsobuje její vychýlení.
V devadesátých letech byla zvonice nakloněna o 5 metrů a musela být pro veřejnost uzavřena. Následné stavitelské úpravy zmírnily vychýlení o necelý půlmetr, ale zvonice stále nebyla rovná. Až v loňském roce se týmu inženýrů podařilo náklon této pozdně románské věže zastavit a dokonce mírně napřímit. Podle slov profesora Salvatora Setisse je nyní věž v takovém stavu, v jakém byla před 200 lety. A to je velký úspěch.
Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.