dálnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Slovensko nedisponuje nijak hustou sítí dálnic a rychlostních silnic, přesto je systém dálničních poplatků u našich sousedů moderní a klasický dálniční kupon nahradila elektronická dálniční známka. Cenová úroveň poplatků je přibližně stejná jako v České republice.


Ceny dálničních známek na Slovensku v roce 2019

Na Slovensku můžete, stejně jako v České republice, vybírat ze tří variant dálničních známek, jejichž validita je deset dní, jeden měsíc nebo celý rok. Platnost roční známky je od 1. 1. do 31. 12. a kratší kupony platí vždy od data vyznačení, například od 1. 3 do 10. 3. (včetně). Motocykly mohou dálnice a rychlostní silnice používat zdarma, naopak vozy nad 3,5 tuny se řídí mýtným systémem.

Tarif Cena
Desetidenní 10 euro
Měsíční 14 euro
Roční 50 euro

Elektronickou dálniční známku můžete zakoupit online na www.eznamka.sk, na čerpacích stanicích nebo poštách.

Bez dálniční známky na Slovensku = jistá pokuta

Pokud na Slovensku úmyslně vjedete na zpoplatněný úsek bez známky (nebo se starou známkou), pokutě se nevyhnete. Systém kontroly dálničních známek funguje plně automaticky a majitelům všech vozů, které se dopustí přestupku, chodí poštou pokuty ve výši 300 euro.


Může se stát, že na dálnici vjedete bez kuponu omylem. Co v takové případě dělat?

V takovém případě se rozhodně neotáčejte a plynule pokračujte v jízdě. Elektronickou dálniční známku můžete zakoupit na nejbližší pumpě nebo online. Jestliže nechcete po dálnici pokračovat, sjeďte na prvním možném výjezdu, kontaktujte Národní dálniční společnost a popište jim, co se stalo. V takovém případě byste pokutu dostat neměli.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts