USA koronavirus
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ve čtvrtek 26. března se staly Spojené státy zemí s nejvíce případy onemocnění Covid-19 na světě. Včera bylo v zemi podle statistiky Worldometers dosaženo dalšího smutného milníku, kdy počet infikovaných překročil hranici 100 000.


USA se tak staly dalším epicentrem pandemie. Téměř polovinu všech zaznamenaných případů eviduje New York, kde je v současné době přes 46 tisíc nemocných. V USA infekci podlehlo 1 704 lidí.

Před několika dny Světová zdravotnická organizace WHO varovala, že Spojené státy mají potenciál stát se novým epicentrem koronavirové pandemie. V zemi začaly dramaticky přibývat případy v posledních týdnech, protože na začátku března bylo ve státech zaznamenáno pouze 100 případů.

Související:  Šéf WHO vyzval Afriku, ať se připraví na nejhorší ještě dnes

Statistikám tak po dlouhé době nevévodí Itálie, kde bylo v sobotu ráno evidováno 86 498 nemocných. Itálie je ale zemí s největším počtem zemřelých v souvislosti s nemocí Covid-19. Na Apeninském poloostrově nemoci podlehlo 9 134 lidí.


V Číně, odkud se nový koronavirus začal šířit do celého světa, je nyní zaznamenáno 81 394 případů.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts