Střelnice Mělník
Foto: strelnicemelnik.cz

Podzim strávený v přírodě má své kouzlo a obzvlášť v době koronavirové krize láká k volnočasovým aktivitám pod širým nebem. Na čerstvém vzduchu je riziko přenosu covidu-19, ale i jiných respiračních onemocnění minimální. Proto vám přinášíme tip, kde můžete skloubit aktivní odpočinek s dobrodružstvím pod širým nebem.


Mělník je nádherné město na soutoku dvou největších řek v Čechách, my se ale vypravíme o něco severněji, na prostranství u lesa, kde se nachází jedenáctihektarový areál Střelnice Mělník. Zde si můžete vyzkoušet vaše dovednosti v brokové střelbě. V případě, že jste začátečníci, máte skvělou příležitost se naučit něčemu novému. A je jedno, jestli jste pánové, dámy či starší děti. Ani zbrojní průkaz není třeba.

Co si v největší stredočeské outdoorové střelnici svého druhu můžete vyzkoušet?

Zájemce o brokovou střelbu čeká mnoho disciplín včetně náročnějších technik s opakovaným výstřelem na pohyblivý terč, takzvané asfaltové holuby. Střelnice disponuje střelišti, jako je Skeet, Compak Sporting, Lovecký parkúr a Olympijský či Univerzální trap. Nemáte-li zkušenosti ani zbrojní průkaz, nemusíte mít strach. Veškerá vaše aktivita probíhá pod dozorem zkušeného instruktora, který vás vyškolí a bude vám nápomocen. Zapůjčení brokovnice a ochranných pomůcek je samozřejmostí.

Další užitečné informace

Střelnice disponuje parkovištěm pro osobní automobily či autobusy, což je vhodné pro organizované akce, jako je například teambuilding. Z Prahy se do Mělníka dostanete velice rychle a cesta by při běžném provozu neměla zabrat více jak 45 minut.


Výlet do Mělníka nemusí mít jen jeden cíl. Využijte volného času a poznejte i okolí střelnice, kterým vás provede naučná okružní stezka Mělník – Chloumek. Ta má deset zastavení a na informačních tabulích se dozvíte o fauně a flóře místního lesa a okolní krajiny. Trasa prochází převážně lesem, a tak ji doporučujeme zejména těm, kteří mají rádi klidné procházky.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *