Dartmoor
Foto: Pixabay

Krásná a zároveň tajemná krajina národního parku Dartmoor v hrabství Devon byla od nepaměti inspirací mnoha příběhů a legend. Nejslavnějším z nich je román Pes baskervillský, který napsal anglický autor Arthur Conan Doyle. Prostřednictvím děje, jehož hlavní postavou se stal slavný detektiv Sherlock Holmes, dokázal celkem detailně popsat dartmoorské mokřady a planiny.


Turisty, kteří park rádi navštěvují, lákají dartmoorské daleké výhledy do krajiny, ponurá atmosféra, kterou často vytváří typické anglické počasí, procházky, ale i volně žijící zvířata. Na ploše 368 metrů čtverečních se nalézají nekonečná vřesoviště, zapomenuté vesnice, zalesněná údolí, bublající potůčky, žulové skály, kterým se v Dartmooru říká tors, ale i lidské výtvory z dob dávno minulých.

Největším sídlem parku je město Pricetown, kde se nachází věznice, která byla v minulosti považována za obdobu Alcatrazu, odkud nebylo úniku. Dnes je v části objektu muzeum a informační centrum národního parku.

Zajímavosti národního parku Dartmoor

  • Skála Haytor – Tento snadno dosažitelný skalní útvar leží nedaleko silnice protínající park.
  • Kostel sv. Michaela, Brent Tor – Jedno z nejpůsobivějších míst v parku. Kostel leží na návrší, odkud je krásný výhled do ponurého kraje.
  • Clapper bridge v Postbridge – Historický most, který ve středověku usnadňoval přejezd koním s povozem, leží přímo v srdci parku. Stavba se skládá z desek vážících více jak 8 tun.
  • Kostel Okehampton – Strašidelné a zároveň krásné místo, které bylo v roce 1538 zanecháno svému osudu.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts