Vídeň
Foto: PR

Pokud bychom sestavovali seznam nejpřekrásnějších měst Evropy, nepochybně bychom nemohli vynechat Vídeň. Je to místo, kde i v dnešní době stále přežívá historie v podobě dechberoucích architektonických památek, uměleckých děl i v obsahu zdejších četných muzeí. Zároveň je Vídeň ale také pulzující metropolí, která nabízí jednu z nejlepších úrovní života na světě.


Ať už toužíte po tom nahlédnout do minulosti, potěšit své chuťové buňky, či obdivovat umění, Vídeň je rozhodně správnou volbou pro vaše dobrodružství.

Co ochutnat v tomto ráji pro gurmány?

Od všemožných masných pokrmů až po dezerty, které chutnají jako nebe v puse, ve Vídni si každý najde nějakou tradiční dobrotu, kterou by rád okusil. Milovníci řízků by si bezpochyby neměli nechat ujít možnost vyzkoušet ten pravý vídeňský – telecí, pečlivě naklepaný tak do tenka, že zabírá celý talíř. Co se týče sladkých pokušení, určitě se vám začnou sbíhat sliny jen při pohledu na proslulý čokoládový dort Sacher.

Několik památek, které nesmíte minout

Jednou z dominant Vídně je bezpochyby Katedrála sv. Štěpána. Tato stavba je velmi významnou gotickou památkou a zaujme váš pohled svou netypickou pruhovanou střechou. Určitě stojí za to navštívit i úchvatný zámecký komplex Schönbrunn, jehož součástí jsou překrásné zahrady a také nejstarší ZOO na světě, nebo působivý hradní komplex Hofburg, a to i včetně muzea věnovaného císařovně Sissy.


Nenechte si ujít ani okružní bulvár v centru Vídně, který nabízí pohled na parlament, státní operu i městskou radnici a několik paláců. Pokud si chcete dopřát trochu odpočinku od ruchu velkoměsta, zavítejte do volnočasového parku Prátr, kde si můžete užít zábavní atrakce včetně slavného ruského kola, ale také množství restaurací a stánků a obrovskou volnou plochu skvělou pro sport.

Město, jež oplývá množstvím kulturních bohatství

Ať už se ocitnete v muzejní čtvrti. či v paláci Belvedere, naskytne se vám možnost pokochat se jedněmi z nejvýznamnějších uměleckých sbírek světa. Milovníci klasické hudby určitě využijí toho, že zde část života prožil nejen Wolfgang Amadeus Mozart, ale také další významní umělci, jako například Strauss, Beethoven nebo Schubert, a vydají se po stopách, které ve městě tyto osobnosti zanechaly.

Vídeň je městem všech tváří

Ačkoli nejspíš není třeba to zdůrazňovat, Vídeň je město skýtající nesmírné množství možností. Možná i díky tomu, že si zde opravdu každý najde nějaké lákadlo, se stala místem vhodným nejen pro dobrodružství jednotlivců, ale i pro rodinné dovolené a výlety pro skupiny přátel. K tomu splnit si cestovatelský sen vám může finančně pomoci půjčka ihned.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *