Michel Lotito a Cessna 150
Michel Lotito a Cessna 150. Zdroj: Wikimedia, Fair Use

Dělá se vám špatně při představě, že byste měli pozřít střepy nebo třeba elektronické součástky? To Michel Lotito z francouzského Grenoblu, známý jako Monsieur Mangetout, zase nedokázal pozřít banány nebo vařená vejce. S kovem a sklem problém neměl. Spíše naopak. Kov mu tak zachutnal, že jej za celý život snědl více jak devět tun. Po částech dokonce spořádal celé letadlo. Ale pěkně od začátku.


Začalo to rozbitou sklenkou

Michel se narodil v roce 1950 a do jeho devíti let nic nenasvědčovalo tomu, že jej celý život bude provázet zvláštní anomálie, nad kterou budou žasnout obyčejní lidé i lékaři. Vše začalo v okamžik, kdy mladý Lotito upustil sklenku, ze které pil a ta se rozbila. Střepy začal chvatně žvýkat, aniž by dokázal vysvětlit proč. Nutkání v pojídání čehokoliv, co by běžný smrtelník nepozřel, už Michelovi zůstala. Jedl hřebíky, dřevo a další drobnosti, postupně se „vypracovával“ k větším předmětům. To vše jen tak pro zábavu nebo kvůli sázkám.

Související:  Kuru. Nemoc ze smíchu, jejíž skutečná příčina byla daleko děsivější

Už jako mladý byl samozřejmě vyšetřen. Oficiální diagnóza zněla pika, což je porucha příjmu potravy vyskytující se zejména u malých dětí. Dotyčný bez zištného důvodu pojídá věci bez výživové hodnoty, a to často vede ke komplikacím různého charakteru. U Lotita se ale žádné komplikace neobjevily. Gastroenterologové mu několikrát rentgenovali žaludek, přičemž zjistili, že má neuvěřitelně pružný trávicí systém a neobvyklé tlusté stěny střev a žaludku.

Končilo to Cessnou

Lotito svoji schopnost brzy proměnil v obživu, a tak začala neuvěřitelná kariéra muže s přezdívkou Monsieur Mangetout (česky pan Všežravec). Před zraky diváků dokázal spořádat prakticky cokoliv, i když v případě ostrých předmětů musel být i tak velmi opatrný. Mazal si je olejem, dráty všelijak kroutil a některé pochutiny drolil. Takto dokázal denně sníst až dvě kila kovu.


Věhlas baviče z Grenoblu brzy překročil francouzské hranice. Vystupoval v televizních show a nakonec se dostal i do Guinessovy knihy rekordů. Během své kariéry prohnal trávicím traktem 18 jízdních kol, 15 nákupních vozíků, 7 televizorů, 6 lustrů, 2 postele, počítač, rakev a třeba i lyže. Vrcholný výkon však představuje malý letoun Cessna 150, na kterém si od roku 1978 pochutnával celé dva roky. Už samotné porcování letadla bylo pracné, natož pak jeho konzumace. Ale povedlo se a právě tento výkon jej zařadil mezi rekordmany.

Všežravec Lotito zemřel v roce 2007 ve věku 57 let. Jeho skon údajně s jeho jídelníčkem nesouvisel, ovšem celoživotní nedostatek vitamínů a minerálů z běžného jídelníčku mu určitě neprospíval. A co na to lékaři? V podstatě celou jeho kariéru jej sledovali, ale příčinu ani důsledky této extrémní poruchy neodhalili. Monsieur Mangetout měl prý vždy krevní testy v pořádku. Jak se sám nechal slyšet, nesnášel především měkká jídla, což mohl být projev jeho extrémně silných žaludečních šťáv.

Na světě jsou i další zdokumentované případy lidí, kteří jedí nebo jedli předměty bez nutriční hodnoty. Výkon Michela Lotita, muže který snědl letadlo, však překonává veškeré možné hranice a směle lze říci, že jej jen těžko někdo překoná.

Zdroje: Guinessova kniha rekordů; YouTube@pass41dotcom


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *