Praha
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Zatímco možností, kam vyrazit na jaře či v létě na výlet je poměrně dost, zimní období může být na vymýšlení výletů s rodinou o něco složitější. Rodiny s dětmi pak v zimě vyhledávají aktivity především uvnitř. Máme pro vás pár nápadů na různá zábavní rodinná centra, kde se zabaví děti i dospělí.


Národní technické muzeum

Národní technické muzeum je místem pro děti i dospělé, kde můžete strávit půl dne i celý den. Kromě expozice týkající se dopravy zahrnující historická auta, celé vlaky, motorky, letadla a jiné stroje je tu dalších 14 stálých výstav. Expozice se týkají architektury, stavitelství a designu, hornictví, hutnictví či měření času. Zvídavé a hravé jedince potěší herna Merkur, expozice Technika hrou, Televizní studio Fotografický ateliér. V Praze je k vidění i další spousta jedinečných míst.

Národní zemědělské muzeum

Naproti technického muzea je Národní zemědělské muzeum s mnoha interaktivními expozicemi s včelími úly, polem se zemědělskými plodinamitrávníkem na piknik i posezení. Střecha muzea poskytuje opravdu krásný výhled na celou Prahu.

Lyžování v Mnichovicích i vhodné ubytování

Pokud ještě nevíte, zda pojedete na hory, využijte lyžařské středisko na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. Z Prahy je to jen 20 minut po dálnici D1. V areálu jsou 4 sjezdovky, občerstvení i půjčovna lyží a snowboardů. Jako ubytování pro rodiny s dětmi i s jejich pejsky doporučujeme třeba hotel v Praze, který najdete pod názvem Hotel Golf na adrese Plzeňská 103/215c, Praha Motol.


Exkurze na letišti Václava Havla

Můžete poznat fungování letiště a dostat se na místa, kam se obyčejný cestující jen tak nedostane. Nahlédnout na pracovní zázemí mnoha profesí, nebo z pár desítek metrů sledovat přílety a odlety letadel. Pro nadšence do letadel je exkurze letiště nezapomenutelným zážitkem. Letiště nabízí individuální exkurze pro jednotlivce, menší skupiny a rodiny s dětmi, skupinové exkurze a fotoexkurze, každou asi na 2 hodiny. Můžete vybírat z několika tras včetně prohlídky záchranné požární stanice.

Hračkářství Hamleys

V hračkářství Hamleys v centru Prahy nejsou jen regály s hračkami, ale děti tu čeká zábava s různorodými atrakcemi pro malé i větší děti. Opravdový dětský ráj hraček s prvky zábavního parku na ploše 6000 m2nabízí ozvučený kolotoč, závodní dráhu, obří skluzavku z horních pater až do přízemí, kreativní koutkyzkoušku dronů. Maskoti hračkářství rádi se vším poradí, s nejmenšími si pohrají nebo se s nimi vyfotí. Oblíbené hračky si mohou děti vyzkoušet a pohrát si s nimi zdarma. Některé atrakce jsou sice zpoplatněny, ale děti si ujasní, zda o hračky opravdu stojí.

Kavárna Cacao

Návštěva kaváren je v zimě oblíbenou činností dospělých i dětí. Tahle je s velkým hracím koutkem a občerstvením, kde si lze v klidu vychutnat šálek kvalitní kávy a kakaa i s dětmi. Najdete ji v centru na adrese V celnici 1031/4, Praha, Nové Město. Pro nejmenší návštěvníky jsou tu zdravé nápoje snídaně plné čerstvého ovoce.


Reklamní sdělení:

Chcete v Praze půjčit auto za cenu, kterou vytvoříme speciálně pro vás? U nás auto i s profesionálním průvodcem.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *