Praha
Foto: Pixabay

Nejčastějším turistickým cílem České republiky byl i v loňském roce Pražský hrad. Navštívilo jej 2,44 milionu osob. Druhé místo patří lanové dráze v Praze na Petříně (2,03 mil.) a třetí místo platí rovněž pro českou metropoli, do jejíž zoologické zahrady zavítalo téměř 1,5 milionu návštěvníků. Výsledky zveřejnila agentura CzechTourism.


Nejnavštěvovanější destinací mimo hlavní město je technická památka Moravskoslezského kraje Dolní Vítkovice s 1,36 milionu návštěvníků a celkově obsadila čtvrté místo. Lidé si také oblíbili akvaparky. Čestlický AquaPalace přilákal téměř 820 000 osob a Aqualand v Pasohlávkách v Jihomoravském kraji 792,8 tis. návštěvníků.

„S cestovním ruchem je třeba pracovat moudře, je to naše česká ropa,“ řekl Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism. „V rozvinutých zemích těžba ropy ani zemního plynu nezatěžuje životní prostředí ani místní obyvatele. To může platit také pro turismus u nás. Když prodáváme přednosti Česka v cizině, doporučujeme turistům a cestovním kancelářím vyhledávat alternativy k sezónně přetíženému centru Prahy, Českému Krumlovu či Adršpachu na Broumovsku,“ uvedl Herget.

Související:  Kolem Světa pěšky i na kole. Zvládnete to za pár hodin

„Jsem ráda, že se v žebříčku atraktivních turistických destinací stále více prosazují nová jména a že turisté cestují i mimo vytížené lokality. Chceme dosáhnout jejich většího regionálního rozptylu, a to agentura CzechTourism naplňuje především s pomocí marketingových kampaní na 24 zahraničních zastoupeních,“ sdělila ke zveřejněným výsledkům Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj.


Podívejte se na další zajímavá místa v Praze, která sice nefigurují na špičce žebříčku návštěvnosti, ale o to více si jejich atmosféru vychutnáte.

Top 20 nejnavštěvovanějších destinací v ČR v roce 2018

01 Pražský hrad
02 Lanová dráha na Petřín, Praha
03 Zoologická zahrada hl. m. Prahy
04 Dolní Vítkovice, Ostrava
05 AquaPalace Praha, Čestlice
06 Aqualand Moravia, Pasohlávky
07 Petřínská rozhledna, Praha
08 Pinkasova synagoga, Praha
09 ZOO Zlín
10 Staroměstská radnice, Praha
11 Pivovar Plzeňský Prazdroj, Plzeň
12 Zoologická zahrada Ostrava, Ostrava
13 ZOO Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem
14 ZOO Plzeň, Plzeň
15 Klausová synagoga, Praha
16 Španělská synagoga, Praha
17 Kostnice, Kutná Hora – Sedlec
18 Státní hrad a zámek Český Krumlov, Český Krumlov
19 iQLandia science center, Liberec
20 Soutěsky Kamenice, České Švýcarsko


Reklamní sdělení:

Stěhujte s profesionály na Stěhování Praha. Spočítejte si nezávazně o kolik s námi ušetříte při stěhování.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts