Lázně Libverda
Lázně Libverda. Foto: Svetobeznik.info

Od 31. července 2021 mohou zdravotníci, kteří v době vrcholu pandemie covid-19 pečovali o hospitalizované pacienty s covid-19, žádat o lázeňské zdravotní poukazy v hodnotě až 8 000 Kč. Celkem se jedná zhruba o 120 tisíc osob, jimž má pobyt pomoci zmírnit dopady fyzického a psychického vypětí během pracovního nasazení v době pandemie. Současně jde o podporu českých lázní, které se stále potýkají s finančními ztrátami.


Dotační program je vypsaný do konce letošního roku, stále však není jisté, zda všichni zdravotníci stihnou v takto omezeném čase pobyt uskutečnit. Bránit v tom mohou i kapacity lázní. V současné době je tedy ve hře možnost prodloužení programu až do roku 2022.

Kdo může příspěvek na lázně získat?

Příspěvek na lázně pro zdravotníky mohou získat lékaři, zdravotní sestry, sanitáři, ošetřovatelé a fyzioterapeuti, kteří od 1. března 2020 do 17.  května 2021 působili na oddělení s alespoň jedním nahlášeným pacientem s nemocí covid-19. Místo pobytu si zdravotník vybírá sám, je však nutné, aby odpovídalo kritériím Ministerstva zdravotnictví. Nárok na příspěvek nemají rodinní příslušníci, ti si jej ale mohou také vybrat a uhradit.

Jak se o lázně pro zdravotníky žádá?

Na lázeňské pobyty pro zdravotníky vyhradilo Ministerstvo zdravotnictví částku 856 miliónů korun. Zaměstnanec nejprve žádá o pobyt svého zaměstnavatele, kterým je zařízení odpovídající výše uvedené podmínce. Příspěvek je poté proplacen skrze dotační program ministerstva. Zdravotník tedy nic předem neplatí, pokud výdaje na lázeňský pobyt nepřesáhnou výše uvedenou částku 8 000 Kč.


Výběr je skutečně široký a zahrnuje jak relaxační pobyty, tak léčebné i rehabilitační. Lázně pro zdravotníky tedy představují zaslouženou odměnu, kterou si lze vybrat podle vlastních představ.

Široký výběr lázeňských pobytů splňujících kritéria Ministerstva zdravotnictví naleznete na webu Spa.cz. Další bližší informace o dotačním programu najdete na webových stránkách LazneProZdravotniky.cz.

 

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *