děti a pneumatika
Foto: Ukliďme Česko

Během jarní úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se přírodě u nás alespoň trochu ulevilo. Ochránci přírody a dobrovolníci sesbírali téměř 2 a půl tuny odpadu z míst, kde neměl co dělat. Letos byl úklid zaměřen na pohozené pneumatiky a výsledné číslo je alarmující – 17 700 kusů. Přitom nepotřebné pneumatiky lze bezplatně odevzdat do jednoho ze tří tisíc sběrných dvorů.


Na jaře proběhlo po celé republice celkem 3 458 úklidových akcí a zapojilo se bezmála 145 000 dobrovolníků (největší byl samozřejmě úklid Praha). Pohozené pneumatiky představují pro přírodu zbytečnou zátěž, stejně tak jako pohozené plastové obaly od sušenek nebo krabičky od cigaret. Přitom více jak 500 tun sesbíraného odpadu se dobrovolníkům podařilo vytřídit.

Odpady jsou nejvíce poseté kraje silnic, ale černé skládky lze najít i na těch nejméně pravděpodobných místech. Jednoho z dobrovolníků překvapily pneumatiky uprostřed lesa, kam se vyloženě nedalo dostat jinak než pěšky nebo na jednostopém vozidle. Proč si bývalý majitel pneumatik dal takovou „práci“ s jejich likvidací, nejspíš zůstane záhadou.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts