The Blissful Ocean of Loneliness
The Blissful Ocean of Loneliness. Foto: Gabriela Oravová

Úspěšná česká fotografka Gabriela Oravová je známá především díky černobílé kompozici. Nyní se chystá svoji tvorbu prezentovat na prestižní výstavě ve španělské Barceloně, kam byla pozvána na základě výhry ve fotografické soutěži.


Výstava se bude konat od 13. do 30. října 2022 v galerii FotoNostrum, přičemž vernisáž s účastí české fotografky proběhne první den otevření expozice. Galerie se nachází v centrální části Barcelony poblíž Plaza de España a letos v ní své snímky vystavovali slavní umělci jako je Steve McCurry nebo Helmut Newton.

Pokud se tou dobou budete pohybovat v katalánské metropoli, pak rozhodně doporučujeme expozici navštívit. Nejen pro milovníky umělecké fotografie jistě půjde o výjimečný kulturní zážitek.

„K účasti na této prestižní výstavě jsem byla pozvaná, protože jsem vyhrála ve fotografické soutěži Julia Margaret Cameron Award pro ženské fotografky v kategorii single černobílé fotografie. Vítězná fotografie se jmenuje ‚Šťastný oceán samoty‘. Jedná se o kolektivní fotografickou výstavu s mezinárodní účastí fotografů z celého světa, která je volně přístupná široké veřejnosti,“ vysvětluje Gabriela Oravová.


Gabriela Oravová se věnuje především černobílé fotografii a její díla se dočkala ocenění na mnoha mezinárodních výstavách, uměleckých veletrzích, fotografických festivalech a v galeriích v Evropě i v USA. Tvorba fotografky je založená na černobílé minimalistické kompozici a osciluje mezi jednoduchostí okamžiku a hlubokou filozofií. Snímky odrážející běžnou realitu až se surrealistickým nádechem vyzývají ke zkoumání těch nejhlubších záhad existence a nutí k přemýšlení o tom, kde se nachází hranice mezi hmotným a duchovním světem. O tom se ostatně můžete přesvědčit i na vítězném snímku ‚Šťastný oceán samoty‘ (v originále ‚The Blissful Ocean of Loneliness‘). 

Další informace o fotografce můžete získat na adrese www.gabrielaoravova.wixsite.com/photography a na instagramovém účtu @gabriela.oravova.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *