Ještěd
Foto: Svetobeznik.info

Jakmile vyrazíte do Liberce, nebudete vědět, kam dřív. Město na severu Čech totiž nabízí spoustu možností pro zábavu a poznání. A to i v létě.


Výhledy na město spojené s procházkami

Většina lidí si Liberec spojuje pouze s Ještědem. Hora v nadmořské výšce 1012 metrů představuje nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Pokud není pod mrakem, nad městem nepřehlédnete dominantu Ještědu hotel s televizním vysílačem, který představuje pomyslné prodloužení vrcholu a je také oblíbenou rozhlednou. Na horu se můžete vydat po svých nebo oblíbenou lanovou dráhou.

Ještěd ale není jedinou vyhlídkou ve městě. Zkuste trek na méně známou rozhlednu Císařský kámen nacházející se v blízkosti Milířů. Nedaleko leží magický kamenný kruh nebo také památník obětem prusko-rakouské války. Další hezký výhled nabízí kamenná rozhledna Nad Prosečí, která sice spadá pod správu Jablonce nad Nisou, ale z její plošiny spatříte především Liberec a Ještěd. Hezkou podívanou také nabízí Liberecká výšina, která připomíná středověký hrad a rozhledna Lidové sady nacházející se v jednom z nejstarších kulturních center ve městě. Poblíž narazíte na letní kino a oblíbenou zoo, které se věnujeme níže.

Liberecká zoo a botanická zahrada

Zoo v Liberci láká po celý rok, ale v létě je v ní nejlépe. Založena byla už v roce 1904, a tak jde o nejstarší zoo v Česku. Mezi místní chované unikáty patří bílý tygr indický nebo takin čínský. Děti ale nejvíce zaujmou žirafy, levharti, lachtani či tučňáci. V letních měsících od června do srpna je zoo otevřena od 9 do 19 hodin.


V blízkosti se také nachází krásná botanická zahrada, která láká k letním procházkám. Je také nejstarší svého druhu v republice a návštěvníky láká především na největší leknín na světě.

Letní relax a zábava

Pohodová letní dovolená v Liberci znamená i odpočinek. Osvěžit se v přírodě můžete třeba ve vodní nádrži Starý Harcov. V blízkosti hráze se nachází travnatá pláž s restaurací a hřištěm pro plážový volejbal.

Wellness a pohodu pod střechou zažijete v centru Babylon, kde se nachází akvapark a wellness centrum ve stylu antických lázní. To ale není všechno. V Babylonu můžete využít možnost ubytování v Liberci, pak máte návštěvu akvaparku v ceně, stejně tak jako vstup do několika dětských heren ve stylu poutě, obrovského hřiště s nejrůznějšími atrakcemi, laserovou střelnici či IQ park.

V blízkosti Babylonu lze navštívit science centrum IQLandii, 3D planetárium a nebo se posunout více do centra za návštěvou DinoParku či technického muzea.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *