magnet fishing
Foto: Unimagnet.cz

Vyhovuje vám pobyt v přírodě? Tahle zábava bude pro vás. Magnet fishing spojuje pobyt na čerstvém vzduchu, navíc u vody a s chvílemi napětí. Nikdy totiž nevíte, jaký poklad se vám podaří z hlubin vylovit. Zjistěte, jak s magnetickým lovem začít a jakou výbavu potřebujete.


Staré hrnce, trubky, šrouby, ale také munice

Magnet fishing je novodobou zábavou k vodě. Během magnetického lovu místo ryb z vody vytahujete pohozené či ztracené předměty – děravé hrnce, rezavé trubky od kamen a dráty, šrouby.

Občas se však z řeky, jezera nebo rybníka povede vylovit například dopravní značku nebo dokonce munici. Tu však raději hned oznamte na policii, protože může být nevybuchlá a životu nebezpečná.

Jak s magnet fishingem, začít? Napoví 7 kroků:


1) Vybavte se: neodymový magnet na magnet fishing + pevné lano

Magnet na magnet fishing je neodymový. Bývá vlisovaný do ocelového, poniklovaného či pozinkovaného pouzdra, aby byl odolnější. K dispozici jsou jednostranné či oboustranné magnety s magnetickou plochou na obou stranách, díky čemuž se zvyšuje pravděpodobnost úlovku.

Magnety pro magnet fishing mají magnetickou sílu pár set, ale i tisíc kilogramů. Každý magnet má také nosné oko, k němuž přivážete pevné lano pro magnetický lov.

2) Na ruce rukavice, do kapsy gel, s sebou kýbl

Pro ochranu rukou navlékněte odolné ochranné rukavice. Je lepší, když mají protiskluzovou úpravu, jako například ochranné rukavice z polyamidu s nitrilovým protiskluzovým povrchem.

Do kapsy se navíc hodí antibakteriální gel na očištění rukou po lovu. S sebou vezměte i kbelík z plastu na případné úlovky.

3) Naplánujte a vyrazte do terénu

Před vyražením na lov si na mapě najděte vhodné místo. Nejlepší to je tam, kde se pohybuje nebo v minulosti pohybovalo hodně lidí. Je pravděpodobné, že do vody něco hodili.

Zkuste štěstí u hráze rybníka, jezera, u mola v přístavišti, na břehu řeky pod mostem. Pokud vyrazíte, když je chladněji a ošklivo, eliminujete tím množství potenciálních diváků, o které při lovu pokladů asi nikdo nestojí.

4) Uvažte magnet k lanu pevným uzlem a šup do vody

Nosné oko magnetu pevně přivažte vhodným uzlem k lanu. Který uzel použít? Podívejte se, jak lano přivázat k magnetu na magnet fishing. Je magnet k lanu pevně přivázaný? Vhoďte jej do vody, až na dno.

5) Táhněte, vytáhněte, opakujte

Táhněte magnet po dně směrem k sobě. Pak z vody vytáhněte a podívejte se, jestli se k němu něco přicvaklo. Pokud ne, zkoušejte to dál, vhoďte magnet do vody o kousek vedle. Příště můžete změnit místo.

Tip: Vybavení na magnet fishing, magnety, lana i rukavice seženete na e-shopu Unimagnet.cz

6) Úlovky do kýble a pryč

Podařilo se vám najít něco zajímavého? Paráda! Ale i když ne, všechny úlovky, i ty rezavé trubky a dráty, odneste vždy z místa pryč, vyhoďte do kontejneru nebo odvezte do sběrného dvora. Pomáháte tím čistit přírodu, což patří k etice magnetického rybáře.

7) Po návratu očistěte magnet i lano a nechte usušit

Nakonec magnet a lano po návratu z lovu opláchněte čistou vodou, nechte usušit. Magnetolovecká výbava tak bude připravená na další akci.

Úspěšný lov!Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *