Hluk
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Forest Grove v americkém státě Oregonu bylo vždy klidným městem. Na konci ledna 2016 se však stalo něco, co místní obyvatele doslova vyvedlo z míry. Chladnou nocí se nad městečkem začal rozléhat podivný a otravný zvuk, který nenaznačoval, že by šlo o cokoliv přirozeného. Nepříjemné kvičení se ohlásilo i další noc.


Událost vešla ve známost jako „Forest Grove Sound“. Místní obyvatelé zvuk popisovali jako nepříjemné kovové pískání či hru na rozladěné housle nebo flétnu. Samozřejmě se vyrojily i povídačky o příchodu ďábla či mimozemšťanů. Ať tak či onak, odkud zvuk noc co noc přicházel, dodnes nikdo neví a stejně jako se znenadání začal ozývat, tak také přestal. Nebyla jediná noc, kdy by nebyl slyšet a když poprvé ustal, už se nikdy nevrátil.

Lidé ve Forest Grove nemohli přijít záhadě na kloub. Případu se ujali místní vyšetřovatelé, kteří byli zahlcováni desítkami telefonátů od zmatených občanů. Policisté se zaměřili na úniky plynu, pouliční osvětlení, požární hlásiče či blízké fabriky.


Hluk trval několik týdnů. Jeden z místních obyvatel dokonce vytvořil interaktivní mapku, kam mohli obyvatelé Forest Grove zaznamenávat informace, kdy zvuk slyšeli a odkud přicházel. Ani to nepomohlo.

K poslednímu záznamu došlo 27. února 2016. Poté si konečně mohli obyvatelé Forest Grove oddychnout. Den před tím vydalo místní policejní oddělení prohlášení, že hluk sice nepředstavuje žádné bezpečností riziko, přestože je jeho zdroj neznámý, avšak důrazně varovala možného pachatele před potrestáním.

Související:  Nebeské trumpety? Podivné zvuky z oblohy se objevují v posledních letech po celém světě a nemají vysvětlení

Podle mnohých existuje mezi oběma událostmi spojitost. I někteří policisté se vyjádřili, že jsou přesvědčeni o tom, že za zvukem stojí místní vtipálci, kteří chtěli nejapným způsobem rušit noční klid či dokonce zviditelnit město. Pokud by šlo o druhou možnost, opravdu se jim to povedlo. Každopádně hluk ustal.

Jednalo se skutečně o hořký žert, který ukončilo policejní varování nebo za jevem stálo něco úplně jiného? To už asi bohužel nikdy nezjistíme, ledaže by se potenciální pachatel po letech přiznal.

Zdroje: theghostinmymachine.com, travelden.co.uk


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *