nebe
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V posledních letech se čas od času na různých místech planety začnou z oblohy ozývat podivné táhlé zvuky připomínající troubení. A je jedno, zda je jasno, nebo se schyluje k dešti. Jejich zdroj je neznámý. Podle věřících se jedná o zvěstování blížícího se božího sestoupení na zem.


Za poslední dekádu se podivné kovově znějící troubení objevilo v různých státech. Záznamy pocházejí z Německa, Finska, Slovenska, Spojených států, Nového Zélandu nebo Austrálie. Co hluk ve skutečnosti způsobuje? Na to nelze s jistotou odpovědět, a tak vznikají různé fámy nejen o boží zvěsti, ale také o mimozemšťanech, supertajných zbraních nebo naříkající planetě.

Strašidelný zvuk v Austrálii:

Vědci však nabízejí přirozenější odpovědi. Například David Hill z amerického Geologického institutu uvedl, že by mohlo jít o projev drobných pohybů tektonických desek, případně i padajících meteoritů. Jeho kolegové z oboru jdou ještě dál a tvrdí, že zdroj nemusí být jeden. Může se jednat o zvuky, jejichž původem je únik metanu, posun písečných dun, příliv nebo možná i nejpravděpodobněji zvuk výdobytků moderních technologií jako jsou vysílače, elektrické vedení a podobně.

Asi nebudou daleko od pravdy, protože některé zdroje podivného zvuku se skutečně podařilo odhalit. Například v americké Indianě se ukázalo, že za pískavým zvukem stojí porouchaná chladící věž jedné z továren, podobně tomu bylo v Wellingtonu na Novém Zélandu, kde kovový zvuk přicházel z porouchané lodi v přístavu.


Strašidelný zvuk v americkém Texasu:

Někdy také může jít o podvrh. Příkladem je záznam ženy, která se na YouTube chlubila, jak zaslechla nebeské troubení. Později se však přiznala, že záměrně vycházelo z jejího notebooku.

Stále ale zůstávají stovky nevyřešených událostí, a tak nebeské troubení představuje novodobý fenomén, kolem nějž se vytváří komunita příznivců paranormálních jevů. Jak tomu však často bývá, vysvětlení bude zřejmě prosté.

Zdroje videa: YouTube@TrevorFarbo; YouTube@CreekStudents


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Komentáře (2):

  1. Takové zvuky jsou nahrané i v ČR.

  2. Tyhle zvuky byly ve valce světů a jak to potom vypadalo …… Takže pozor!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *