fucking
Foto: Tobias "ToMar" Maier, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Asi stovce obyvatel rakouské vesničky Fucking už došla trpělivost s nechtěnými turisty a obec se od ledna letošního roku jmenuje Fugging.


Hornorakouská vesnice spadá pod správu obce Tarsdorf, kde se již dlouhé roky vedla debata o tom, že by mohla změnit jméno. Důvodem je zcela jistě název, který v angličtině znamená vulgární výraz pro pohlavní styk a nadávku. Nicméně zastupitelé se ke změně názvu nechtěli vyjadřovat.

Obyvatelé Fuckingu se však dlouhodobě potýkali s krádežemi dopravních značek s názvem obce i s nevítanými turisty, kteří se u značek fotily v různých pozicích. Takové fotky kolovaly po sociálních sítích a do vesnice ležící asi 30 kilometrů severně od Salcburku tak lákaly další turisty.


Vesnice Fucking získala své jméno v 11. století s největší pravděpodobností po muži jménem Focko. S příponou ing lze název přeložit jako „místo Fockových lidí“. Obyvatelé Fuckingu rozhodovali o možné změně názvu již v roce 2004. Tehdy se ale v referendu většina obyvatel vyslovila pro zachování historického názvu. O změně jména na Fugging rozhodla rada obce Tarsdorf v listopadu minulého roku a nový název vešel v platnost 1. ledna 2021.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *