Auto Google Maps
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Mapy Google nebo Mapy.cz od Seznamu nabízí kromě klasického mapového a satelitního režimu i funkci virtuální prohlídka, kdy se můžete procházet ulicemi měst a dalšími zajímavými místy. Panoramatické záběry vznikají prostřednictvích 3D kamer umístěných na karosérii speciálního automobilu, ale nově také pomocí dronů. Kamera tak občas zachytí i neobvyklé situace, z nichž některé vznikly spontánně, jiné jsou narychlo nahrané pro blížící se kameru.


V dnešním výběru neobvyklých scén zachycených panoramatickou kamerou probrouzdáme značnou část světa, ale nakonec vše zakončíme bizarním záběrem z Prahy.

Medvědí večeře

Nádherný záběr z dronu zachycuje medvěda hodujícího v hojných vodách Kurilského jezera na Kamčatce. Takový pohled se jen tak někomu nenaskytne.


Potápěči na suchu

V norském Bergenu vůz od Googlu asi pěkně namíchl dva potápěče, kteří se uprostřed města připravovali na ponor. Ale kde? Vždyť nejbližší vodní plocha je vzdálena několik kilometrů.

Vilém Tell z Connecticutu

Příběh o tom, jak Vilém Tell sestřelil jablko z hlavy svého syna, inspiroval tyto dva chlápky z amerického Connecticutu. Jak to celé dopadlo, nevíme, ale zde bychom se přikláněli k verzi, že šlo o fingovanou scénu pro právě projíždějící automobil od Googlu.

Bizarní posezení

Je libo káva s koněm a plameňáky? Tento záběr zachytila kamera na kanadském ostrově Vancouver, kde opravdu moc lidí nepotkáte. Když už ano, je vidět, že jim smysl pro humor (i když poněkud zvláštní) nechybí.

Noční můra v Chicagu

Který film nám to připomíná? Originální halloweenskou dekoraci inspirovanou hollywoodskými horory si připravili obyvatelé jednoho domu v Chicagu. Skutečně se jim vydařila, nemyslíte?

Ztracený závodník

Tento záběr byl pořízen nedaleko břehu skotského jezera Loch Ness. Člověk s helmou v závodnické kombinéze, který připomíná Stiga z Top Gearu, působí v této prázdné a ponuré krajině přinejmenším zvláštně.

Dům v plamenech

Google Street View ale nezaznamenává jen veselé události. Tohle je zcela reálný požár rodinného domu v americkém Arkansasu. Snad vše dobře dopadlo.

Jak to chodí v Praze

I v našich Mapách.cz se dějí věci! Tento záběr pochází z Evropské ulice v Praze. Zkrátka, když se přiblíží vůz s kamerou na střeše, někteří vtipálci se skutečně nestydí, ostatně to můžete posoudit sami.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *