kuřák
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na Havaji je povoleno kouření od 21 let. To má ale v plánu změnit demokrat Richard P. Creagan, jehož ideou je postupně omezovat věkovou hranici pro prodej cigaret.


Demokratičtí poslanci na Havajských ostrovech chtějí, aby se věková hranice umožňující prodej cigaret zvedla v roce 2020 na 30 let, o rok později na 40, v roce 2022 na 50, následně v roce 2023 na 60 a od roku 2024 by si cigaretu mohli zakoupit pouze lidé starší 100 let. Takové opatření by se prakticky vztahovalo na většinu obyvatel Havaje.

Podle Creagana jsou cigarety metlou lidstva a kuřáci jsou obětí tabákového průmyslu. „Stát je povinen chránit zdraví veřejnosti,“ přičemž však Creagan zároveň dodal, že by se zákaz nevztahoval na elektronické cigarety a na Havaji populární doutníky. Ty jsou podle poslance bezpečnější a nezpůsobují takovou závislost jako klasické cigarety. Creagan však navzdory svým plánům podporuje legalizaci marihuany.

Jak to s návrhem demokratů na Havaji dopadne, není jisté. Pokud opatření vejde v platnost, Havajské ostrovy se stanou první oblastí na světě, kde bude kouření cigaret prakticky nemožné.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts