měsíc a planeta
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na YouTube kolují miliardy videí, některé jsou povedené, jiné nestojí ani za shlédnutí. My jsme narazili na jedno, které je sice čistou fikcí, ale svojí nápaditostí rozhodně budí pozornost. Jak by to vypadalo, kdyby se na obloze místo Měsíce objevil třeba Mars nebo dokonce druhá Země?


A jaké by to bylo, kdyby Měsíc nahradilo naše Slunce? Planeta by ve skutečnosti byla sežehnuta žárem naší nejbližší hvězdy. Ani blízká přítomnost Jupiteru by Zemi neprospěla, protože gravitační síly tohoto plynného obra by Zemi nejspíše roztrhaly na cucky. Nicméně cílem autora tohoto videa není řešit fyzikální zákony, ale ukázat, jak by vypadaly planety naší soustavy, kdyby jsme se na ně dívali tak, jako když se díváme na Měsíc.

Planetární rej se odehrává nad městem Bílovec a na konci videa jej čeká nepěkný osud, protože se právě toto městečko v Moravskoslezském kraji stane místem dopadu tělesa o poloměru 50 metrů. Zde autor videa neodhadl následky dopadu takového tělesa. Škody by byly zcela jistě větší a v Bílovci by rozhodně nezůstalo mnoho budov pohromadě.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts