usa
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Poslat balík do Spojených států nemusí být až tak problematickou a drahou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jen je potřeba dbát na pravidla, která se s tímto typem přepravy pojí. Pokud chcete získat co nejnižší cenu, pečlivě volte tu správnou kurýrní společnost.


Pozor na obsah balíku

Do Spojených států amerických můžete bez problémů odesílat běžné balíky. Jejich obsah by však neměl být z hlediska legislativy související s přepravou do USA nezákonný. Nelze tedy posílat léky, cigarety, tabákové výrobky a alkohol. Výjimku nemá ani pivo. Pozor také na deodoranty nebo potraviny podléhající rychlé zkáze.

Poslání balíku do USA

Balík do USA můžete poslat z každé pobočky České pošty, přičemž součet délky a obvodu balíku nesmí přesáhnout 200 cm. Finální cena se ale také odvíjí od rychlosti, jakou chcete zásilku do zámoří odeslat. Nejrychleji to může být i za 2–3 dny. Nejekonomičtější cesta však může trvat i 45 dní.

Zásilky do USA samozřejmě přepravuje i řada kurýrních společností působících na našem trhu, například TNT, UPS, FedEx nebo Geis. Pro běžné zákazníky je však přes tyto společnosti odeslání samostatného balíku problematické. Naštěstí je možné využít služeb zprostředkovatele, jako je ShipEx, který má u těchto velkých společností sjednanou přepravu většího množství balíků, což se samozřejmě pozitivně promítá i do konečné ceny. Zásilka do USA tak finálně může vyjít daleko levněji než prostřednictvím České pošty, ubývá i papírování.


Při balení obsahu nezapomeňte, že balík čeká dlouhá cesta přes oceán, tak jej adekvátně zabalte. Doporučujeme používat pevnou balicí pásku nebo stahovací pásky.

Snadné odeslání pomocí služby ShipEx

Zásilku do Spojených států lze prostřednictvím společnosti ShipEx podat opravdu snadno. Navíc okamžitě zjistíte možné ceny i termíny doručení, a vy si jen vyberete tu nejvýhodnější nebo nejrychlejší nabídku.

Nejprve je nutné zadat adresu cílové destinace v USA, váhu a přesné rozměry zásilky. Poté se propočítají ceny různých přepravců i s časovými možnostmi doručení. Poté, co si vyberete vámi preferovanou nabídku, stačí už jen vyplnit odesílatele, příjemce a údaje o obsahu zásilky. Následně stačí jen vybrat požadovaný termín vyzvednutí zásilky kurýrní společností a zaplatit.

Výhodně, rychle a bezpečně

Nejvýhodnější přeprava zásilky do USA prostřednictvím služby ShipEx stojí již od 889 Kč. Výhodou této služby je ale samozřejmě také rychlost. Zásilku lze odeslat již během aktuálního dne, přičemž balík může vážit až 1 000 kilogramů. Balíky jsou také náležitě pojištěny až do 1,5 milionu korun. Možnost online sledování zásilky je pak samozřejmostí, stejně tak jako vyřízení celního odbavení.

Vyzkoušejte to také, ať už jste firma nebo jednotlivec.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *