Rakotzbrücke
Foto: Pixabay

Ďáblův most v Německu je úchvatným a také velmi fotogenickým místem, které leží nedaleko českých hranic. V každém ročním období má své specifické kouzlo, které z něj činí opravdu jedinečnou podívanou. Jeho vzhled působí tak nadpozemsky, že se lidé v minulosti domnívali, že ho vystavěly nadpřirozené síly.


Ďáblovy mosty byly údajně vystavěny za pomoci nadpřirozených sil

Rakotzbrücke více známý jako The Devil’s Bridge – tedy ďáblův most – je netypicky klenutý most nacházející se v malebném německém parku Kromlau. Most byl záměrně navržen tak, aby společně se svým odrazem ve stojatých vodách jezera vytvářel dokonalý kruh. Postaven byl zhruba v roce 1860 a svou přezdívku získal na základě domněnek lidí, že by takový most nemohl vzniknout lidskou rukou. Jeho výstavbu tak nepřisuzovali ničemu jinému než nadpřirozeným silám – třeba právě samotnému ďáblu.

Přezdívka Ďáblův most se používá pro desítky různých mostů, které se nachází po většinou v Evropě. Tyto mosty pochází nejčastěji z doby středověku, kdy si lidé mnoho věcí vysvětlovali nadpřirozenem. Některé z těchto mostů, jako je právě i Rakotzbrücke, však pochází také z jiných dob.

Rakotzbrücke
Foto: Pixabay

Při výstavbě mostu šlo pouze o estetiku

Ďáblův most v Německu ve skutečnosti nikdy neměl sloužit jako most. Nebyl určen k přecházení z jednoho břehu jezera na druhý. Jelikož je jezero malé, není tu takový most ani potřeba. Jeho jediným účelem bylo od samotného počátku zkrátka to, aby sloužil jako krásná podívaná. Z toho důvodu je také vstup přímo na most zakázán – jelikož nebyl přizpůsoben na přecházení, mohl by se jím poškodit.


Most má v každém ročním období jinou atmosféru

Rakotzbrücke nebyl až donedávna příliš známý. Proslavil se především díky úžasným fotografiím sdíleným uživateli na Instagramu. Fotografie tohoto skutečně nadpřirozeně působícího místa zaujaly lidi natolik, že se park stal oblíbenou turistickou destinací. Láká nejen fotografy, ale také návštěvníky, kteří se chtějí pokochat tímto nevšedním pohledem. Vzhledem k tomu, že se od našich hranic most nenachází daleko, je také ideálním místem na jednodenní výlet.

Rakotzbrücke
Foto: Pixabay

Most je krásný a vhodný k návštěvě ve všech ročních obdobích. V zimě, kdy je jezero zamrzlé a zasněžené, sice nelze pozorovat jeho odraz na hladině, nicméně klenutý oblouk nad zasněženým jezerem má bezpochyby také své kouzlo. Na jaře si pak lze vychutnat i prostředí samotného parku, který je v plném rozkvětu azalek, rododendronů a dalších květin. Na podzim je zase možné most vidět v úchvatném obklopení barev, které se odráží i na vodní hladině.

Místo, o kterém píšeme:Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Přidat na Seznam.cz
About Admin

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zajímá se o různá tajemná či pozoruhodná místa na zemi, o která se pak s radostí dělí se čtenáři. Jelikož má za sebou také zdravotnické vzdělání, věnuje se i tématům první pomoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *