loď duchů
Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Bermudský trojúhelník zůstává přes všemožná racionální vysvětlení stále diskutovanou oblastí, ve které má docházet k podivným událostem, jako je mizení lodí či letadel. Zdaleka však nejde o jedinou vodní plochu, která by byla označována jako záhadný trojúhelník. Jedna taková se má nacházet přímo v srdci Spojených států, konkrétně na Michiganském jezeře. Zde došlo k tolika zvláštním událostem, až se oblasti začalo říkat Michiganský trojúhelník.


Michiganské jezero je třetí největší vodní plochou v severoamerické soustavě Velkých jezer. S rozlohou 58 000 km² se o něm dá hovořit jako o vnitrozemském sladkovodním moři. U západního břehu leží velkoměsta jako Chicago nebo Milwaukee, východní břeh je osídlen řidčeji. A právě východní pobřeží kopíruje jednu ze stran trojúhelníku, odkud lidé už více jak sto let hlásí zvláštní události.

Zrození Michiganského trojúhelníku

Legendu zažehlo zmizení škuneru s názvem Thomas Hume. Dřevěná loď převážející řezivo vyplula na hladinu Michiganského jezera v roce 1891 z přístavu Muskegon. Cílem bylo Chicago, ale tam škuner nikdy nedoplul. Pátrání po lodi bylo neúspěšné, přestože by se dalo předpokládat, že dřevěné trosky nebo alespoň náklad bude plout na hladině. Zmizelo i osm členů posádky. Už už to vypadalo, že loď nebude nikdy nalezena, nicméně v roce 2005 ji na dně jezera identifikovali experti z Michigan Shipwreck Research Association. Podle této instituce spočívá na dně Velkých jezer přibližně 6 000 vraků.

Další událost, která rozšířila povědomí o Michiganském trojúhelníku, se odehrála v roce 1921. Jedenáctičlenná posádka lodi Rosa Belle zmizela beze stopy při plavbě přes jezero. Loď byla objevena převrácena s dírou v trupu, jak se pohupuje na vlnách. Podle vyšetřovatelů se Rosa Belle musela srazit s jiným plavidlem, ale žádná jiná loď nehodu nehlásila. Co tedy plavidlo srazilo?


Nalezený vrak lodi Thomas Hume:

Kapitán, který se vypařil z kajuty

To nejzajímavější teprve přichází. George R. Donner, zkušený kapitán nákladní lodi O.M. McFarland, plul v dubnu 1937 nočními ledovými vodami jezera do přístavu Port Washington. Když nastavil kurz, rozloučil se s posádkou na můstku a odešel do své kajuty, aby si odpočinul. Když se loď blížila ke svému cíli, posádka šla osmapadesátiletého kapitána vzbudit. Klepání na zamčené dveře zůstávalo bez odezvy, a tak muži dveře vylomili. Kajuta však zela prázdnotou. Prohledána byla i celá loď, ale po kapitánovi ani stopy. Případ nebyl nikdy objasněn a dodnes zůstává záhadou.

Kam zmizel let Northwest Flight 2501?

V roce 1950, kdy měl Michiganský trojúhelník na americkém Středozápadě již pověst temného místa, se stala skutečně obrovská tragédie. O život přišlo 58 osob na palubě linkového letu Northwest Flight 2501 z New Yorku do Seattlu. Trasa letu vedla přes Michiganské jezero s mezipřistáním v Minneapolis. Pilot nad vodní hladinou hlásil, že vidí oblohu plnou blesků a požádal o sestoupení na nižší letovou výšku, poté se navždy odmlčel. Letoun zmizel z radarů a do dnešních dní nebyl jeho vrak objeven. Tehdy šlo o největší letecké neštěstí v historii Spojených států.

Ufo nebo jen špatné počasí?

Četné zprávy o podivných a těžko vysvětlitelných světlech spatřených nad vodami Michiganského jezera se objevují pravidelně. To ještě více posiluje teorii, která spojuje záhadná zmizení s nadpřirozenými silami či aktivitou mimozemšťanů. Dokonce se objevují hlasy, že se v určité části jezera otevírá portál do jiné dimenze. Vysvětlení ale zřejmě nebude tak divoké. Michiganské jezero je místem, kde se počasí může proměnit během několika minut. Vítr zde dokáže vytvořit obrovské vlny, výjimkou nejsou ani silné bouřky a husté mlhy. Zkrátka ideální podmínky pro nepříjemnou plavbu, potažmo let. A vzhledem k hustotě provozu na jezeře nebo nad ním, k nehodě či zvláštní události, která je souhrou nešťastných okolností, tak čas od času dojde.

Trojúhelník je lákavý útvar pro milovníky záhad. Přečtěte si také o Benningtonském trojúhelníku, kde beze stopy mizí lidé, nebo o Ďábelském trojúhelníku ve Filipínském moři.
Zdroje: historydaily.org; milwaukeemag.com; michiganshipwrecks.org


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *