Přibližné vymezení Benningtonského trojúhelníku
Přibližné vymezení Benningtonského trojúhelníku. Zdroj: Mapy Google

Bermudský trojúhelník znají snad všichni. Ten Benningtonský zůstává tak trochu v jeho stínu, přestože v této oblasti v americkém Vermontu zmizelo několik lidí za zvláštních okolností, které jsou možná ještě podivnější než případy zmizení na širém moři.


Místo s ponurou historií

Název Benningtonský trojúhleník vznikl až v roce 1992 jako reakce na sérii událostí daleko starších. Především mezi roky 1943 a 1950 došlo v jihozápadním Vermontu v oblasti Green Mountain National Forest k sérii zmizení několika lidí, přičemž některá těla byla později nalezena, avšak za velmi podivných okolností.

Jen za první polovinu minulého století se v oblasti pohřešovalo okolo padesáti osob. To je celkem vysoké číslo na to, že se jedná o území přibližně stejné rozlohy, jako je naše Šumava. Již v dávné minulosti se o tamních lesích vyprávěly příběhy plné nevysvětlitelných událostí, které se později transformovaly v legendy o únosech UFO a podobě. Američtí indiáni považují celý region za prokletý již desítky generací, a proto do míst vstupovali výhradně za účelem pohřbívání zemřelých. Během těchto ojedinělých vstupů měli spatřit podivná zvířata nebo zdivočelé ochlupené lidi. V místním folklóru je také zmínka o čarovném kameni, který pohlcuje každého, kdo na něj šlápne.

Související:  Záhadná neznámá. Od smrti ženy v norském Isdalenu uplynulo téměř 50 let

Pět lidí, pět záhad

Přistupme ale k faktům. Ta demonstruje série událostí ze 40. let. Prvním zmizelým byl Carl Herrick, který se v roce 1943 oddělil od lovecké výpravy. Jeho zdeformované tělo bylo objeveno o tři dny později vlastním bratrem. Má se za to, že jej usmrtil medvěd, tomu nasvědčují i stopy této šelmy okolo těla. Jenže způsob usmrcení vůbec napadení medvědem nepřipomínal. Tělo nebožtíka byla rozmačkáno, avšak nemělo žádné tržné rány.


V roce 1945 zmizel další lovec. Muž, který místní lesy moc dobře znal, se jmenoval Middie Rivers. Jeho tělo se také našlo o několik dní později. Měl u sebe i svoji pušku, avšak vystřílenou. Vedle nebožtíka však ležela vybitá nábojnice, která nepocházela z jeho zbraně. Náboje zemřelého se nikdy nenašly.

O rok později se ztratila osmnáctiletá Jean Weldenová. Odešla na túru v červené bundě, na turistické cestě ještě byla spatřena starším párem, který šel kousek za ní. V jeden moment prý zahnula za roh a od té doby nebyla nikdy spatřena. Rozsáhlé pátrání vedené FBI neodhalilo sebemenší stopu, která by napomohla k vyřešení případu.

Související:  Nebeské trumpety? Podivné zvuky z oblohy se objevují v posledních letech po celém světě a nemají vysvětlení

V roce 1950 záhadně zmizel osmiletý Paul Jephson. Ten jel oblastí se svojí matkou nákladním vozem. Žena údajně jen na okamžik automobil opustila a dítě nechala uvnitř. Hoch však navždy zmizel. Na sobě měl červenou bundu, stejně jako Jean Weldenová. V té době se zrodila pověra, že nošení červené barvy přináší v místních lesích neštěstí.

Za zmínku stojí i zmizení Friedy Langer. Ta také začala být pohřešovaná v roce 1950 poté, co se v jednom tábořišti odešla převléci. Živou ji už ale nikdo nespatřil. Rozsáhlého pátraní se zúčastnily stovky profesionálů i dobrovolníků a vrtulníky. Tělo však bylo objeveno až o sedm měsíců později v místě, které bylo dříve opakovaně prohledáváno. Ostatky byly tak rozložené, že nebylo možné určit příčinu smrti.

Nedostatek důkazů vede k divokým spekulacím

Místní média spekulovala o řádění sériového vraha, to však odborníci shledali jako nepravděpodobné. Oběti různých pohlaví a věku neodpovídají typickým schématům obdobných případů. V kombinaci s nedostatkem důkazů, které by přispěly k odhalení toho, co se stalo, se vyrojila řada spekulací, které jsme již naznačili v úvodu. Paranormální jevy, mimozemské únosy nebo útoky podivných tvorů se v souvislosti s Benningtonským trojúhelníkem staly běžně skloňovanými tématy a pravda, co se tehdy odehrávalo, se s odstupem času bude hledat jen těžko.

Galerie:

Zdroje: vermonter.com; travelden.co.uk


Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *