Paleokastritsa, Korfu
Paleokastritsa, Korfu

Plánujete dovolenou a láká vás moře? Měsíc červen je ideální dobou pro relaxaci u moře, ať už hledáte klidný odpočinek nebo dobrodružnou dovolenou. Teplé, ale ne příliš horké počasí, méně davů a atraktivní ceny, to je „dovolená u moře v červnu“.


Proč vybrat červen pro cestování k moři

Červen je pro mnoho cestovatelů oblíbeným měsícem pro návštěvu plážových destinací. Proč? Klima je v tomto období ideální – slunečno, ale ne příliš horko, což znamená, že můžete strávit celý den na pláži bez pocitu vyčerpání z horka. Další výhodou cestování v červnu je menší nával turistů. To vám umožní zažít více klidu a pohody na plážích, které mohou být v hlavní sezoně přeplněné.

Nicméně, je třeba vzít v úvahu, že v některých destinacích může být počasí nestabilní. Před odjezdem se proto doporučuje zkontrolovat předpověď počasí a připravit se na všechny možnosti. Bez ohledu na všechny okolnosti je „cestování k moři v červnu“ výbornou volbou pro ty, kteří hledají vyváženou dovolenou.

Top destinace pro cestování k moři v červnu

1. Korfu

Korfu, je jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka, který se rozkládá v třpytivých vodách Jónského moře. S jeho nádhernými plážemi, bohatou historií a fascinující kulturou je tato perla Řecka ideálním místem pro dovolenou v červnu.


Červen je skvělou dobou pro návštěvu Korfu, protože počasí je ideální pro všechny typy aktivit. Teploty se pohybují kolem příjemných 25 stupňů, což je dostatečně teplé pro plavání v moři, ale ne tak horké, že by bylo nepohodlné prozkoumávat místní památky. Navíc v červnu ještě nezačala hlavní sezóna, takže ostrov neztrácí svůj klidný charakter a pláže nejsou přeplněné.

Korfu nabízí něco pro každého. Milovníci pláží se budou cítit jako v ráji na krásných plážích, jako jsou Paleokastritsa a Glyfada, kde můžete relaxovat na zlatém písku nebo se vydat na potápění do jasného modrého moře.

Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, nabízí Korfu mnoho možností k objevování. Korfské město, hlavní město ostrova, je plné historických památek, včetně starobylé pevnosti a úchvatného starého města, které je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud jste milovníkem přírody, určitě nevynechejte výlet do horských vesnic, jako je Paleia Perithia, kde můžete prozkoumat středověké domy a kostely, nebo se vydat na turistickou trasu po ostrově a obdivovat nádherné výhledy na krajinu a moře.

Korfu je také známé svou vynikající kuchyní. Vyzkoušejte tradiční řecké pokrmy, jako je moussaka, souvlaki nebo řecký salát, v jedné z místních tavern, nebo si vychutnejte sklenku místního vína na terase s výhledem na moře.

Dovolená na Korfu v červnu obvykle stojí od 6 do 18 000 Kč, v závislosti na délce pobytu, typu ubytování a službách, které si vyberete. Toto rozpětí cen umožňuje naplánovat dovolenou podle vašeho rozpočtu, ať už preferujete ekonomický pobyt nebo luxusní dovolenou.

2. Kréta

Kréta, největší a nejjižnější z řeckých ostrovů, je vynikajícím cílem pro červnovou dovolenou. Překrásné pláže, nádherné horské krajiny a fascinující historie ostrova vás přenášejí do světa, kde je každý den plný nových objevů a zážitků.

V červnu se teploty na Krétě pohybují kolem příjemných 27 stupňů, což je ideální pro relaxaci na pláži i prozkoumávání ostrova. Navíc tato doba představuje začátek turistické sezóny, takže zatímco některé oblasti mohou být rušnější, většina míst je stále klidná a méně přeplněná.

Pláž Voulisma, Kréta
Pláž Voulisma, Kréta

Cena dovolené na Krétě v červnu se obvykle pohybuje mezi 6 až 15 000 Kč, v závislosti na délce pobytu, ubytování a dalších službách. To znamená, že si můžete vybrat dovolenou, která odpovídá vašim preferencím a rozpočtu, ať už hledáte ekonomický pobyt nebo si chcete dopřát luxusní dovolenou.

Jednou z hlavních atrakcí Kréty jsou její nádherné pláže. Od rušných pláží v okolí měst, jako je Chania nebo Rethymno, po klidné a odlehlé pláže v jižní části ostrova, nabízí Kréta mnoho možností pro milovníky moře a slunce.

Kréta je také domovem bohaté historie a kultury. Město Knossos, kdysi centrum minojské civilizace, je dnes fascinující archeologickou lokalitou, kde můžete obdivovat starobylé paláce a fresky. Další historickou atrakcí je malebné město Chania s jeho starobylým přístavem a benátskými domy.

Kromě pláží a historických památek má Kréta také mnoho k nabídce pro milovníky přírody. Překrásné krajině dominují majestátní hory a hluboká údolí, která poskytují ideální podmínky pro pěší turistiku a jiné venkovní aktivity. Samaria Gorge je jedním z nejlepších míst pro turistiku na Krétě, kde můžete projít jedním z nejhlubších kaňonů v Evropě.

Červnová dovolená na Krétě vás vyjde na částku kolem 10 000 Kč. V last minute termínech ale může cena zájezdů klesnout i k 5 000 Kč.

3. Zakynthos

Jónský ostrov Zakynthos, také známý jako Zante, je pravým rájem pro ty, kteří hledají dovolenou v červnu. Tento ostrov je proslulý svými krásnými plážemi, nádhernými horskými krajinami, bohatou historií a pohostinností místních obyvatel.

V červnu na Zakynthosu vládne ideální počasí pro dovolenou u moře. Teploty se pohybují kolem příjemných 28 stupňů, což je dostatečně teplé pro potápění a plavání, ale ne tak horké, že by ztěžovalo prozkoumávání ostrova. Díky tomu, že červen předchází vrcholu turistické sezóny, naleznete na ostrově méně návštěvníků a pláže nejsou přeplněné.

Navagio, Zakynthos
Navagio, Zakynthos

Cena dovolené na Zakynthosu v červnu se pohybuje od 6 do 15 000 Kč. V tomto cenovém rozpětí můžete naplánovat dovolenou odpovídající vašim finančním možnostem a představám, ať už dáváte přednost ekonomickému pobytu nebo si chcete dopřát luxusní dovolenou.

Jednou z nejznámějších atrakcí Zakynthosu je Národní mořský park, kde můžete pozorovat chráněné mořské želvy Caretta caretta. Dalším vrcholem je Navagio Beach, známá také jako Pláž vraku lodě, která je jednou z nejkrásnějších pláží na světě.

Zakynthos je také proslulý svými historickými památkami. Nevynechejte návštěvu města Zakynthos s jeho benátským opevněním, byzantským muzeem a mnoha kostely. Malebné vesnice, jako je Keri nebo Volimes, nabízí pohled na tradiční život na ostrově a jsou ideálními místy pro ochutnávku místní kuchyně.

Pokud jste milovníkem přírody, můžete se vydat na výlety do nádherných olivových hájů, vinic a horských stezek. Nenechte si ujít výlet na vyhlídku Kampi, odkud se naskýtá dechberoucí výhled na západ slunce nad mořem.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *