nudistka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nejbližší teplé moře se nachází od českých hranic přibližně 8 hodin cesty autem. Zejména oblíbené Chorvatsko láká nudisty z celé Evropy, a to díky přírodním zákoutím a zátokám, které pro ně vytváří ideální soukromí. Za nejbližšími nudistickými plážemi se můžete vydat na Istrii nebo do severní Dalmácie, kde naleznete jak nudapláže ve volné přírodě, tak vyhrazená místa v kempech či u hotelů.


Istrie

Nejbližší nudistické pláže se nacházejí na Istrii v okolí města Poreč. Jednou z nejvyhledávanějších je oblázková pláž Zelena Laguna, která je blízko kempu Bijela Uvala. Pláž je přístupná dle libosti a a využívají ji jak návštěvníci kempu, tak příchozí odjinud. Pláž je součástí příjemné zátoky a soukromí zajišťují borovice v okolí. Výhodou Zelene Laguny je fakt, že nudisté mohou využít sprchy a toalety přímo v kempu, kam se ale samozřejmě musí obléci.

Další pláž pro naturisty se nachází na ostrově Sv. Nikola u Poreče. Pláž patří k přilehlému hotelu, ale je také volně přístupná. Spojení na ostrov zajišťují čluny v porečském přístavu. Pláž nese název Fortuna.

O něco jižněji se nachází krásné město Rovinj, které samo o sobě stojí za prohlídku. Vyrážíte-li za nudaplážemi, určitě v okolí města strávíte nějaký čas, protože se zde nachází minimálně tři naturisty vyhledávané lokality. Top místem je jistě pláž u kempu Veštar, nacházející se v zátoce u stejnojmenného kempu asi 5 kilometrů jižně od Rovinje. Přibližně o kilometr blíže městu najdete pláž Punta Eva. Ta je ukryta na poloostrově u kempu Polari a nudisty kryjí okolní skály a stromy. V bezprostřední blízkosti Rovinje najdete volně přístupnou nudapláž na ostrově Maškin. Tam se dostanete člunem z přístavu ve městě.


rab
Členité pobřeží ostrova Rab láká nudisty. Foto: Pixabay

Ostrovy severní Dalmácie

Příjemné a nudisty vyhledávané pláže se nachází i na severodalmáckých ostrovech Krk, Cres, Lošinj či Rab. Pokud plánujete dovolenou s několika přesuny po kempech či apartmánech, bez problémů zvládnete navštívit všechny pláže během několika dnů.

Nejblíže pevnině se nachází nudapláž na ostrově Krk a je situována ve stejnojmenném kempu. Ten byl dříve určen primárně nudistům, dnes je určen pro všechny a pláž je od klasické pláže oddělena.

Další místem vhodným pro turisty vyhledávající nudismus je naturistická pláž Kandarola na ostrově Rab. Pláž je dobře kryta a její délka činí 1,5 kilometru. Naleznete ji na výběžku zvaný Frkanj a přes zátoku budete mít výhled na protilehlé starobylé městečko Rab. Na pláž se můžete dostat po pevnině, ale čas ušetříte, pokud se z města Rab vydáte člunem. V blízkosti pláže jsou také hotely a restaurace, u moře je však klid a pohoda. Na stejném ostrově jsou rovněž dvě pláže, které nepřipadají k žádnému kempu ani hotelu – Sahara a Ciganka. Obě naleznete severně od městečka Lopar.

Přejedete-li celý ostrov Cres, dostanete se přes most na ostrov Lošinj, kde se nachází nudapláž nedaleko městečka Mali Lošinj. Ta připadá k hotelu Vespera, ale je volně přístupná všem příznivcům nudismu. Pláž je tvořena jemnými oblázky a soukromí zajišťuje okolní les.

Severní Dalmácii tvoří stovky ostrovů a ostrůvků, na nichž se nachází nespočet krásných zákoutí. Mnoho ostrůvků je neobydlených a mnoho míst na pobřeží je dostupných jen na člunech. Dobrodruzi vyznávající naturismus využívají rozmanitosti místní přírody a na ostrovech vyhledávají místa, kde si mohou užít čistou přírodu a soukromí.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts