dovolená bez wifi

Každý si opravdový relax na dovolené představuje jinak. Jsou tací, kteří upřednostňují aktivní či dokonce adrenalinovou dovolenou. Stále ale převažují ti, kteří vyrážejí za odpočinkem k vodě nebo do přírody. Jedno mají ale všichni společné. Na dovolené chce člověk vypnout a na chvíli zapomenout na starosti všedních dnů. A to doslova. Proto jsou chaty a chalupy na pronájem bez wifi signálu stále žádanější.


Surfovat raději na prkně než v mobilu

Bezplatný wifi signál na hotelovém pokoji, v kempu či penzionu se v posledních letech stal pro majitele těchto zařízení doslova povinností, bez které by neobstáli v konkurenci. Jenže trendy se mění, stejně tak jako chování turistů. Ještě před pár lety neodmyslitelná povinnost se dnes může stát i nevýhodou. Internet na každém kroku, vtíravé sociální sítě a smršť emailů, i to může být zátěž, od které je potřeba si oddychnout a jednoduše relaxovat. Možná si říkáte, že stačí vypnout wifi v chytrém telefonu, ale věřte, že nestačí. Znovu ji zapnout je snadné a internetový svět vás znovu pohltí i na dovolené.

Podobný trend lze vystopovat i v minulosti, kdy si někteří turisté nedovedli představit dovolenkový pobyt bez televize, kterými majitelé ubytovacích zařízení vybavovali pokoje, aby neusnuli na vavřínech.

bez signálu
Absence wifi signálu nepotěší zejména školáky.

Offline! Slovo, které ratolesti neuslyší rády

Jsou ale i jiné důvody, proč se rozmáhá trend dovolené bez wifi. Takové pobyty nejvíce vyhledávají rodiny s většími dětmi. Důvod je prostý, rodiče jednoduše nechtějí, aby jejich ratolesti nekoukali každou volnou chvíli do mobilů nebo tabletů. Samozřejmě, že existují mobilní data, kde absence wifi signálu nic neřeší. V případě rodin s dětmi zpravidla rodiče vědí, jaký mobilní tarif jejich potomci mají a zda mobilními daty disponují či nikoliv. A tím se dostáváme ještě dále, protože stoupá poptávka po místech bez wifi signálu, kde zároveň nejsou dostupná ani mobilní data. Takových míst mnoho není, ale existují. A to je teprve očistec.


Pak jsou tu i další důvody. Závislost na internetu si hned tak někdo sám od sebe neuvědomí, ale nemusíme se hned bavit o závislosti. Asi každý zná to nutkání, podívat se okamžitě, co je nového a když něco nevíme, nemusíme na nic čekat a síť nám odpoví. Co se vrátit do doby, kdy internet nebyl, kdy se všude neskloňovaly pojmy iPhone 12 nebo 5G? Ideální příležitostí je dovolená bez Wifi. Právě tak zjistíte, jak moc vám internet chybí a jak se stal běžnou součástí dnešní doby.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts