Maledivy
Foto: Maledivy-levne.cz

Přemýšlíte už nyní o tom, kde budete trávit svou letní dovolenou, kde budete čerpat energii a kde doplníte takzvaný vitamin sea? Nabízí se celá řada destinací, favoritem jsou však dech beroucí Maledivy, které toho návštěvníkům nabízí nespočetně mnoho. V posledních letech se sem jezdí nejen na dovolenou, ale také se stala populární svatba na Maledivách, která dodá velkému dni jakousi pomyslnou třešničku.


Informací o Maledivách najdete na internetu mraky. Během chvilky zjistíte, že hlavním lákadlem je nejen krásné počasí, ale také protáhlé písečné pláže, které doslova vybízí člověka k dlouhým procházkám při západu nebo východu slunce. Podle těch, kteří již na Maledivách strávili nějaký čas, má tato destinace nejjemnější bílý písek a nejkrásnější scenérie, které zkrášluje okolní průzračně čistá voda.

I když už zmíněné informace jsou jistým lákadlem, existuje vícero důvodů, proč navštívit právě Maledivy. Jaké to jsou?

svatba na Maledivách
Svatba na Maledivách. Foto: Maledivy-levne.cz

Potápění, které bude plné adrenalinu

Nedokážete si představit dovolenou bez potápění? Na Maledivách lze zažít takové potápění, které jste ještě nikdy předtím nezažili. Je totiž plné adrenalinu. Důvodem jsou žraloci, se kterými můžete plavat v jejich těsné blízkosti. Podle statistik žije ve zdejších vodách kolem šestadvaceti popsaných druhů žraloků a Maledivy jsou místem, které je vyhlášenou lokalitou pro jejich pozorování. Troufnete si na to?


Pokud jste spíše obdivovatelem korálového světa, ani vy nepřijdete zkrátka. Zdejší bohaté korálové útesy jsou plné života, setkat se tváří v tvář můžete třeba s chobotnicemi, murénami, rejnoky nebo s želvami, které se dožívají úctyhodného věku.

Poznejte zdejší kulturu

Patříte k cestovatelům, kteří rádi poznávají cizí, zahraniční kultury? Poznejte kulturu Maledivců, za nimiž můžete přijít na některý z obydlených ostrovů. Zjistíte tak, jak zní jejich tradiční hudba nebo jaké jsou jejich tance. Nebo si zkusíte jejich oděvy, které nosí při slavnostních či svátečních obřadech?

Až budete na Maledivách, nezapomeňte ochutnat i zdejší ryby. Jedná se o tradiční jídlo, které je zde hlavní složkou potravy. Ryby jsou však čerstvé, chuťově nepřekonatelné.

Galerie:Přidat na Seznam.cz
Similar Posts