beskydy
Beskydy. Foto. Pixabay

Pandemie nepotrvá věčně, přesto je jisté, že bude letošní letní sezóna koronavirem silně poznamenaná. Vyhlídky na zahraniční dovolenou jsou nejisté, nikdo totiž nedokáže přesně předpovědět, jak se nemoc bude šířit v příštích týdnech, natož v horizontu několika měsíců. Pomoci by mělo očkování či sebetestování, přesto většina Čechů plánuje strávit letošní dovolenou v tuzemsku.


Objevování koutů naší malé země bylo po dlouhou dobu zastíněno poznáváním světových krás. Až loňský rok se Češi začali houfně zajímat o naše luhy a háje. Je škoda, že k tomu musela přispět taková událost, jako je pandemie. Do kurzu se po letech dostaly přehrady, rybníky, jezera, ale i hory, které jsou i v létě nádherné. K nejkrásnějším horským lokalitám patří zcela po právu Beskydy. Jejich východní část kolem Horní Lomné je naším horkým letním tipem.

Poznávání východních Beskyd

Kopce kolem této horské vísky vybízejí k procházkám i túrám. Okolím prochází několik turistických stezek, které zájemce provedou kolem četných pramenů, z nichž nejznámější je Pramen zdraví v Horní Lomné. Ten prý nikdy nevysychá a jeho voda má léčivou moc. V sousední Dolní Lomné si lze prohlédnout Lomňanské muzeum umístěné do krásné roubenky. Expozice je zaměřena na historii regionu. Nedaleko se také nachází Národopisný areál Matice Slezské, což je soubor roubenek s přírodním amfiteátrem, kde se každoročně konají folklorní festivaly.

Odolnější turisté mohou vystoupat po žluté stezce na Muřínkový vrch s kaplí (978 m. n. m), která leží přesně na hranici Čech a Slovenska. Modrá stezka vás dovede pod Horní Polom (1 061 m. n. m.). Během túr se můžete těšit na krásné horské scenérie a vyhlídky. Cyklisty jistě potěší dlouhá cyklostezka vedoucí širokým okolím.

Ubytování Beskydy

Příjemnou dovolenou neutváří jen místo pobytu, ale také ubytování. Hledáte-li místo vhodné pro ubytování s dětmi, zkuste wellness hotel v Beskydech Pod Kyčmolem v Horní Lomné, kde můžete po horských túrách a procházkách příjemně relaxovat. Již nyní lze objednávat výhodné balíčky.

Náš Tip: Na dovolenou můžete jet také do Jeseníků nebo na Vysočinu.


Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *