cestovní pojištění
Zdroj obrázku: rfranca / Shutterstock.com

Máte namířeno do zahraničí a obáváte se, že vás pojištění vyjde hodně draho? Na cestovní pojištění se dá nahlížet dvěma způsoby. Buď tak, že prostě nehodláte investovat peníze do žádného pojištění, pak se ale může stát, že se vám ztratí zavazadla, kousne vás pes nebo šlápnete v moři na ostrou mušli či uklouznete u hotelového bazénu, a dovolená se vám teprv mnohonásobně prodraží. Nebo si můžete říci, že vás sice pojištění bude stát nějakou tu korunu navíc, ale mít krytá rizika se vyplácí a vydat peníze navíc prostě k dovolené patří.


Srovnání cestovního pojištění je jednou z možností, jak si ušetřit nějakou tu korunku a přitom situaci nepodcenit. Nabídka pojišťovacích produktů je pestrá a ne každé pojištění musí stát hodně peněz. Ušetřit se dá ještě několika způsoby. Pojďme se na ně společně podívat. 

Základní pojištění 

Každé cestovní pojištění je nastaveno na jakýsi základ. Je dobré si pořádně prostudovat, na co všechno se pojištění vztahuje a co naopak do něj zahrnuto není. Je rozdíl, zda jedete stanovat, budete ubytováni v hotelu nebo u příbuzných. Také je rozdíl v tom, zda budete vyloženě odpočívat na pláži nebo plánujete turistiku a nějaké sporty. Zkrátka zdravým selským rozumem vyloučím to, co považuji zrovna pro sebe za zbytečné. I když náhody nechodí po horách, ale po lidech, a to i na pláži při relaxaci. Tudíž pečlivě zvažujte.

Vyloučení některých položek

Někdo cestuje jen s nezbytně nutnými věcmi a ostatní si nakupuje až na místě. Je to trend i zvyk. Je tedy na vás, zda si necháte pojistit zavazadla nebo nikoli, protože vezete jen pár svršků. Pojištění zavazadel se vyplácí v případě, že máte jednak nějaký luxusní cestovní kufr či vezete finančně nákladné věci – oblečení, kosmetika, šperky, obuv atd.


Je rozdíl, zda letím navštívit rodinu na prodloužený víkend, kde mohu cestovat nalehko,  nebo vezu věci na dva až tři týdny, o které rozhodně nehodlám přijít. Vyloučení některých položek může snížit výslednou částku.

Slevy na pojištění

V neposlední řadě je možné využít slevy na cestovní pojištění. Je potřeba si tyto slevové akce trochu pohlídat a sledovat situaci. Mnohdy dostanete slevu na cestovní či jiné pojištění v případech, že sjednáváte zcela jiné pojištění. Například pojištění domácnosti nebo vozidla. A jako bonus vám nabídnou slevu na další pojistný produkt dané společnosti.

Někdy je také dobré se ptát, protože vám to sami nenabídnou. Nemohou vědět, že si jdete nechat pojistit nemovitost, protože hodláte na delší dobu odcestovat a chcete mít klidnější spánek. Líná pusa hotové neštěstí, někdy je potřeba se zkrátka připomenout. Pokud doma máte již nějaké produkty pojišťoven, můžete tam přímo zatelefonovat a zeptat se, zda neposkytují stálým klientům slevu.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *