Krušné hory
Krušné hory. Foto: Pixabay

Krušné hory, dříve Rudohoří, jsou tak trochu černým Petrem mezi českými pohořími. Tuto pověst získaly během minulého režimu v souvislosti s rozsáhlou těžební činností, která nebyla pro místní lesy vůbec přívětivá. To už ovšem v současné době neplatí, a tak je turisté pozvolna objevují.


Do Krušných hor za zimními sporty

Méně turistů mnohdy znamená více. Dovolená v Krušných horách je tedy vhodná pro lidi, kteří vyhledávají klid a pohodu a zároveň se nechtějí v ničem omezovat. Toto pohoří na česko-německých hranicích je místem, kde se snoubí nádherná příroda s četnými atrakcemi pro příznivce zimních sportů a turistiky. Nejvyšším vrcholem je Klínovec s nadmořskou výškou 1 244 metrů. V okolí Klínovce a blízkého Božího daru se nachází 31,5 km sjezdovek od těch nejlehčích až po těžké. Samozřejmostí jsou lanovky, vleky, restaurace či atrakce pro rodiny s dětmi. Lyžuje se přes den i večer.

Další menší skiareály se nacházejí v Novém městě u Jáchymova, v Abertamech, Perninku, Potůčkách či v Nových Hamrech. Během sezóny jsou všechny sjezdovky pečlivě udržované a v případě nedostatku sněhu jsou uměle zasněžovány.

Unikátem v Krušných horách je Krušnohorská běžecká magistrála, což je soustava na sebe navazujících běžkařských tras, která se táhne celým pohořím o délce 250 kilometrů.

lyžování
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Poznávání Krušných hor

Na úpatí Krušných hor se nacházejí lázeňská města Jáchymov, Klášter nad TeplouTeplice. Lákají-li vás relaxační zimní pobyty, kde můžete vyzkoušet sílu horských léčivých pramenů, pak jsou severozápadní Čechy tou pravou lokalitou pro vás. Takový pobyt můžete spojit s výlety po okolí. Během ubytování v Krušných horách lze podnikat procházky nádhernou krajinou, jejíž ponurá minulost dává oblasti neobvyklý až tajemný charakter. Zajímají-li vás dějiny regionu více, určitě navštivte místní muzea a četné technické památky, které se po těžbě dochovaly.


Neobyčejný region Krušných hor nelze poznat za jeden den, proto doporučujeme rezervaci ubytování na Hotel.cz, kde naleznete široký výběr hotelů, penzionů či wellness pobytů.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *