Mariánské Lázně
Mariánské Lázně. Foto: Pixabay

Pomyslný lázeňský trojúhelník je ohraničen třemi vrcholy v podobě Mariánských Lázní, Karlových Varů a Františkových Lázní. Všechna tato města jsou od loňského roku zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO v rámci Slavných lázeňských měst Evropy. Poznejte jejich krásu, vyzkoušejte sílu unikátních léčebných pramenů a objevte Slavkovský les, který je srdcem tohoto nádherného kraje.


Karlovy Vary

Nejnavštěvovanější a největší české lázně se nacházejí v místech, kde ve druhé polovině 14. století objevil Karel IV. se svojí družinou horký léčivý pramen. Panovník nechal kolem vřídla postavit město, které je dodnes známé nejen u nás, ale i v zahraničí. Slávu městu nepřináší jen lázeňství a prameny, kterých je aktuálně 79, ale také Mezinárodní filmový festival, Becherovka a porcelán značky Thun. Lázně Karlovy Vary jsou vyhledávané pro léčbu všestranných obtíží od nemocí pohybového ústrojí až po neurologická onemocnění. Turisté navštěvují především kolonády s pitnými prameny, jejichž symbolem je 72° C teplé Vřídlo s gejzírem vysokým až 12 metrů.

Karlovy Vary
Karlovy Vary. Foto: Pixabay

Mariánské Lázně

Nejmladším městem ze západočeského lázeňského trojúhelníků jsou Mariánské Lázně a aktuálně patří k těm nejznámějším, a to třeba i díky Zpívající fontáně. Město je tvořeno příjemnou promenádou a četnými lázeňskými parky. Název města je odvozen od Mariina pramene, který byl dříve označován za smradlavý, jenže jak se ukázalo, jeho konzumace má příznivý vliv při srdečních chorobách. Dalšími známými prameny jsou Rudolfův, Ferdinandův, Lesní nebo Ambrožův.

Mariánské Lázně
Zpívající fontána v Mariánských Lázních. Foto: Pixabay

Františkovy Lázně

Františkův pramen, který tvoří srdce tohoto lázeňského města, byl na počátku 17. století nejvyhledávanějším léčivem v Evropě. Dodnes je jeho síla používána při lázeňské léčbě srdečních onemocnění a oběhového systému. Do lázní míří i lidé s obtížemi pohybového aparátu a při dalších specifických problémech. Jedním ze symbolů města je socha Františka. Podle místní legendy každá žena, která se dotkne levého palce jeho nohy, otěhotní. Františkovy Lázně se mohou chlubit krásným centrem s klasicistní a empírovou zástavbou, kterou obklopují příjemné parky.


Františkovy Lázně
Františkovy Lázně. Foto: Pixabay

Ve středu západočeského lázeňského trojúhelníku leží Slavkovský les, kterému dominují lesy, louky a rašeliniště. Toulky tímto krajem potěší každého milovníka nedotčené přírody. Oblast je protkána četnými turistickými a naučnými stezkami. Mezi ty nejzajímavější patří stezky Kladská a Smraďoch.

Hledáte-li lázeňský pobyt na míru, největší výběr najdete na Spa.cz. Stačí si jen vybrat a vyrazit.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *