Wellness
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Velikonoce se blíží a nebudeme si nalhávat, že letos proběhnou tradičním způsobem. Opatření, která mají zamezit šíření koronaviru, se dotýkají nás všech a v jakém duchu budou letošní svátky jara, napovídá současný vývoj pandemie. Přesto lze vyrazit třeba na relaxační wellness pobyt, ovšem je důležité dbát na bezpečnost a bez předloženého negativního testu na covid se zřejmě nikde neubytujete.


Tipy na relaxační wellness pobyty

Užít si relaxaci a načerpat energii můžete prostřednictvím mnoha lázeňských pobytů napříč republikou. Lákavé jsou možnosti pro wellness jižních Čechy, kde lze vybírat z oblíbených lokalit jako je Bechyně, Třeboň nebo Český Krumlov. Pobyt spojený s procedurami stanovenými dle lékařské konzultace uvolní tělo i mysl, což je obzvláště v této době důležité.

Uvažujete-li o velikonočním relaxačním pobytu, zajímejte se o aktuální epidemickou situaci a předem se informujte ve vámi vybraném ubytovacím zařízení na potřebu negativního testu či dalších náležitostí. Některé resorty nabízejí možnost podstoupení testu přímo před nástupem k pobytu, variantou je také předložení dokončeného očkování proti covidu nebo lékařská zpráva o jeho prodělání v posledních 90 dnech.

Velikonoce v jižních Čechách

Jaro je pro mnohé nejhezčím ročním obdobím. V jižních Čechách, které prosluly mimo jiné rybníkářskou tradicí nebo malebnou lidovou architekturou, je toto období obzvláště krásné. Velikonoční pobyty jsou proto ve vybraných lokalitách velmi vyhledávané a žádané.


Naším tipem je Bechyně. Tato lokalita stojí tak trochu ve stínu ostatních cílů na jihu Čech, kterým vévodí Český Krumlov, ale neprávem. Bechyně je příjemné městečko nedaleko Tábora a kromě lázeňství proslulo i výrobou keramiky.

Dominantou města je renesanční zámek, který vznikl přestavbou gotického hradu. V prostorech bývalého pivovaru se nachází expozice keramiky Alšovy jihočeské galerie. Další pamětihodnost představuje gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je součástí místního kláštera. Nesmíme ani opomenout Masarykovo náměstí s řadou historických domů a děkanský kostel svatého Matěje. V Bechyni na vás zkrátka dýchá historie ze všech stran a strávit zde Velikonoce spojené s léčebnými, relaxačními nebo wellness procedurami, je skutečně inspirující.

Relaxujte už při výběru pobytu na Spa.cz.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *