Dubaj
Burdž al-Arab, Dubaj. Foto: Pixabay

S příchodem podzimního počasí se do popředí prodírají poznávací zájezdy zaměřené především na památky a různé atrakce. Pobytům u moře na chvíli odzvonilo, přičemž zájem je především o poznání metropolí jako Londýn, Barcelona, Paříž a také Dubaj. Na následujících řádcích vám dáme hned čtyři zajímavé tipy, kam vyrazit třeba jen na prodloužený víkend.


Barcelona

Pokud vás láká Barcelona, vyhraďte si na poznání města hned několik dnů, protože na vás čekají pamětihodnosti, muzea i kulturní akce. Samotným centrem města je náměstí Pl. Catalunya, odkud se projdete i slavnou ulicí La Rambla, a odbočkou z dané ulice se dostanete na proslulou tržnici La Boquerii. La Sagrada Família je zase nejslavnější barcelonská památka, přičemž se jedná o nádhernou katedrálu. Objednejte si však vstupenky online, protože se tím vyhnete velkým frontám.


Dubaj

Ultra moderní stavby, tradiční čtvrtě i umělé ostrovy. Přesně tak by se dala charakterizovat Dubaj. Dominantou metropole je jednoznačně Burj Khalifa, tedy nejvyšší věž na světě, která je půvabná nejen zvenčí, ale i zevnitř. Samotný mrakodrap měří 830 metrů a má celkem 189 podlaží. Burj Khalifa se vyznačuje hned dvěma vyhlídkovými plošinami, kdy první je ve 124. a 125. patře a druhá až v 148. patře.


Londýn

V případě, že se chystáte do Londýna, čekají na vás památky, nákupy, výtečné jídlo i skvělá zábava. Odpočinek, dokonce i ten aktivní, si dopřejete v parku Hyde Park. Jestliže vás lákají dechberoucí výhledy, London Eye je ideální volbou. Londýnské oko je velké kolo, na němž o romantiku není nouze. Okouzlující je i středověký hrad Tower of London, kde jsou uloženy korunovační klenoty. Hrad je zapsán také na Seznamu světového dědictví UNESCO.Paříž

Paříž je hlavní město Francie a okouzlí vás hned několikrát. Symbolem města je jednoznačně Eiffel tower, tedy Eiffelova věž. Muzeum Louvre zase ukrývá umělecké sbírky a další poklady. Katedrála Notre-Dame je jedna z nejkrásnějších gotických katedrál a uchvátí vás také bazilika Sacré Coeur.

Vstupenky si na atrakce kupujte online, protože tím ušetříte spoustu času.

Přidat na Seznam.cz
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *