Maledivy
Maledivy. Foto: Pixabay

Snové pláže, příjemně teplé moře, svěží příroda a silné sluneční paprsky: to jsou jen některé z ingrediencí ideální exotické dovolené. Každému však učaruje něco jiného. Někdo ocení klidnou krásu přírody, jiný vyžaduje akci, poznávání místních zvyků a tradiční architektury. Můžete se chtít podívat do divočiny nebo se vypravit na místo, které vás vezme zpět v čase. Potápěče lákají korálové útesy bohaté na mořský život, surfaři zase chtějí chytnout tu nejlepší vlnu.


Tento seznam tropických míst proto zahrnuje tipy na nejkrásnější místa od Asie přes Karibik až po Afriku, ze kterých si vybere plážový povaleč toužící po dokonalém moři, nadšenec do surfování, vášnivý potápěč i zanícený milovník divoké zvěře.

Maledivy

Nemůžeme začít jinak než naprostým rájem na zemi. V Indickém oceánu můžete nalézt řetězec 19 korálových atolů, které jsou domovem těch nejkrásnějších pláží světa. Dokonale tyrkysová voda, bílý písek a domečky stojící na dřevěných kůlech nad vodou – jen těžko si lze představit snovější destinaci.

Na Maledivy se vydejte, pokud si chcete užít vysokou míru luxusu v klidném prostředí. Můžete se potápět a obdivovat bohatý podmořský život, vydat se na plavbu při západu slunce nebo se nechat hýčkat hotelovými službami. Pokud si chcete odpočinout, Maledivy jsou ty pravé. Jestli jste ale aktivní jedinci a polehávání na pláži (i když božské) není nic pro vás, zvolte jinou destinaci.


Maledivy
Maledivy. Foto: Pixabay

Havaj

Milovníci akce a adrenalinu si zamilují Havaj. Divoký oceán s vysokými vlnami, aktivní sopky a panenská příroda, to všechno vás na tomto souostroví čeká. Každý ostrov má navíc své specifické kouzlo. Je jen na vás, zda zvolíte největší Hawaii s perfektními možnostmi pro pěší turistiku, Maui s nádhernými plážemi a ideálními spoty pro surfing nebo Oahu s výborným jídlem a největším městem Honolulu.

Pokud máte rádi akci a nemůžete se dočkat pěších výšlapů na sopky nebo treků nedotčenou přírodou, za zvuků slavného songu Somewhere over the rainbow se pusťte do plánování vaší exotické dovolené na Havaji. Stejně tak pokud surfujete, jen těžko najdete lepší podmínky. Zároveň je však třeba počítat s tím, že Havaj patří mezi nejdražší destinace vůbec.

Havaj
Havaj. Foto: Pixabay

Kuba

Dovolená na Kubě vaši peněženku nezruinuje, letenky či kompletní zájezdy často pořídíte v akci za příznivou cenu. Kubu pak prožijete všemi smysly. Navždy si v paměti uchováte vůni doutníků, chuť legendárního rumu, troubení klaksonů nablýskaných amerických bouráků, koupání v průzračném moři a odpočinek na jemném písku.

Pokud chcete strávit tropickou dovolenou u moře, zamiřte do letoviska Varadero. Havana vám pak představí o něco autentičtější Kubu. Místní bohužel turisty často vidí jako chodící peněženky, je třeba s tím počítat a neskočit jim na různé triky. Také pokud jste milovníci šnorchlování či potápění, výběr Kuby jako své příští destinace pro tropickou dovolenou ještě promyslete.

Kuba
Kuba. Foto: Pixabay

Fiji

Patříte mezi vášnivé potápěče? Dokonalý podmořský svět vás čeká na Fiji. Teplá voda a skvělá viditelnost znamenají ideální podmínky pro šnorchlování či potápění. Obdivovat můžete jedny z nejzachovalejších korálů světa, zaplavat si s exotickými rybkami nebo se ponořit mezi žraloky. A i ve světě nad vodou si budete připadat jako v ráji.

Láká-li vás potápění se žraloky, mezi top místa na světě patří Shark Reef Marine Reserve. Rozmanité život a zachovalé korály vás čekají v úžině Somosoto. Pokud na Fiji míříte s vidinou katalogových pláží, Korálové pobřeží (Coral Coast) by vás mohlo zklamat. Za nádhernými plážemi proto raději zamiřte na malé ostrůvky.

Fidži
Fidži. Foto: Pixabay

Keňa

Pokud spíše než podmořským zvířatům dáváte přednost těm suchozemským, cílem vaší dovolené v exotice by se jednoznačně měla stát Keňa. Tato země bývá označována jako kolébka života a ve svém lůně skrývá národní parky plné ohrožených živočišných druhů. Keňské pobřeží je pak tvořeno plážemi s jemným pískem, nepřijdete tedy ani o klasiku v podobě opalování a koupání v příjemně vyhřátém moři.

Keňa okouzlí především všechny milovníky zvířat, kteří chtějí navštívit safari a pro nás exotickým zvířatům se přiblížit doslova na pár metrů. Výlety do národních parků ale nejsou nejlevnější, je třeba s tím už předem kalkulovat.

Keňa
Keňa. Foto: Pixabay

Dovolená v exotice je vždy zážitek! Je však nutné myslet na to, že každá destinace má svá specifika: některá se hodí pro klasickou dovolenou strávenou na idylických plážích, jiná je vhodnější pro dovolenou plnou akce. Jedno ale mají všechny společné – nabídnou vám dokonalý koktejl tropických ingrediencí v podobě sluníčka, moře a pohodové atmosféry, která vás snadno pohltí.

Zájezdy do exotiky můžete nakoupit na webu Nalastminute.cz, kde naleznete i průvodce po destinacích zdarma.Přidat na Seznam.cz
Similar Posts