Chorvatsko
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Od pondělí 23. srpna 2021 bude dle sdělení Ministerstva zdravotnictví mezi země se středním rizikem nákazy, tj. do oranžové kategorie, zařazeno i oblíbené Chorvatsko. Co to znamená pro cestovatele?


Chorvatsko si pohoršuje o jeden stupeň poté, co bylo prakticky celé léto zelené, tj. zemí s nízkým rizikem nákazy. Zařadí se tak vedle Itálie, Slovinska, Rakouska a nově také Německa. Z evropských zemí tedy zůstane zelená jen hrstka – Slovensko, Albánie, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Rumunsko, Polsko, Srbsko a Vatikán.

Pro cestující vracející se ze zemí oranžové zóny platí stejné podmínky v případě návratu ze zelené zóny. Před cestou do Česka je nutné vyplnit příjezdový formulář a v případě potřeby jej předložit hraniční kontrole. Neočkovaní nebo lidé, kteří v posledních 180 dnech neprodělali covid-19, jsou povinni se do pěti dnů od návratu podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Samoizolace do doby, kdy budou známy výsledky testů, není nutná.

Turistům cestujícím do Chorvatska a zpět je umožněn transit přes všechny obvyklé země. V Rakousku, Maďarsku, případně i v Německu, není třeba předkládat potvrzení o očkování, prodělání nemoci nebo testování, ani vyplňovat příjezdový formulář. V případě Slovinska bude třeba od 29. srpna předkládat potvrzení o bezinfekčnosti také při tranzitu, tzn. na cestě tam i zpět. Původně tomu mělo být už od 23. srpna. Neočkovaní turisté nebo ti, kteří neprodělali v posledních 180 dnech covid-19, budou muset v Chorvatsku podstoupit test. Ten obvykle vyjde na 100 kun.Přidat na Seznam.cz
About Admin

Tvorbě online obsahu se věnuje už od roku 2005. Rád píše o dění ve světě či o zajímavých místech. Jeho články najdete v několika dalších magazínech, které provozuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *